MichaelaKAS
03.04.22,20:32
Chcela by som si prvý krát v živote vybaviť živnosť.Rozmyšlam o živnosti online.Vie mi to niekto vysvetliť čo je lepšie , výhodnejšie.Popripade odporučiť niekoho kto podniká v maserskych službách a bol by ochotný to prediskutovať?
Som z Kysuckého Nového Mesta.Lebo som počula,že aj živnostenský úrad má v každom meste iné podmienky.
Ďakujem veľmi pekne
ivka70
03.04.22,18:38
Podmienky na zalozenie zivnosti su dane zakonom a nie jednotlivymi uradmi.
Vyber si sposob, ktory vyhovuje tebe.

https://www.economy.gov.sk/podnikatelske-prostredie/zivotne-situacie-podnikatelov/zaciatok-podnikania/zalozenie-zivnosti/
MichaelaKAS
03.04.22,18:59
A podľa čoho sa mám rozhodnúť keď o tom nemám šajnu a na živnostenskom mi neodpovedali na v podstate nič.
Onko
03.04.22,19:59
Výhodnejšie je zakladať živnosť online, platia sa nižšie správne poplatky.
ivka70
04.04.22,01:53
Zvlastna otazka. Rozhodnes sa snad podla toho, ci si schopna si zalozit zivnost sama elektronicky alebo pojdes osobne a pripadne vyuzijes asistenciu pri zakladani.
Predmet podnikania uz vies, necakaj, ze ti na zivnostenskom budu radit, v com mas podnikat.
MichaelaKAS
04.04.22,03:40
Veď samozrejme,že viem v čom podnikať,ale myslela som že mi povedia také informácie čo sa k nim nemám ako dostať.
ivka70
04.04.22,03:57
Na to tam oni nie su. Ak chces odborne poradentvo, najdi si poradcu, je ich par, ktori v tomto smere podnikaju ... akurat im treba zaplatit :)
MichaelaKAS
04.04.22,04:03
Tak pardon,ja som si myslela,že na živnostenskom sú od toho ,že ti povedia čo potrebuješ k zakladaniu živnosti.Ale už som pochopila,že na úradoch sú len od toho aby si tam už prišiel zo všetkým a oni ti dajú len pečiatku
MichaelaKAS
04.04.22,04:10
Asi si zaplatím niekomu ,kto tie živnosti zakladá a mám pokoj.Som nečakala,že je to také Slovenské
MichaelaKAS
04.04.22,04:11
Ďakujem pekne,aspoň niekto ma pochopil
1Sima9
22.05.22,08:54
Môžem sa prosím opýtať, aký je rozdiel medzi fyzicky a online založenou živnosťou?
Onko
22.05.22,09:50
Živnosť dostanete vždy rovnakú. Rozdiel je len v postupe, ako sa k nej dopracujete. Aj podmienky sú vždy rovnaké, vypĺňate rovnaké formuláre a prikladáte rovnaké doklady, len v jednom prípade to je všetko online cez internet, v druhom prípade na papieri. Pretože štát podporuje elektronizáciu, online je to lacnejšie, platia sa nižšie poplatky. Avšak treba mať OP s elektronickým podpisom.
1Sima9
22.05.22,10:27
Ďakujem za odpoveď
mari2x
25.05.22,04:06
rozdiel nie je v živnosti, ale v zakladaní - - onlinea sa nič neopýtaš !