glen
04.04.22,09:58
Mam cez 11€ v 1,2 a 5 centovych minciach. V banke po mne chcu cez 3e za takyto vklad na ucet co je cez 30%, tak by ma zaujimalo ci sa daju niekde zamenit za bankovky lacnejsie?
kn-alka
04.04.22,08:00
nemá tvoja banka vkladový automat? dajú sa cez neho vkladať na účet aj mince
Dáša_
04.04.22,08:00
ideálne sú na to samoobslužné pokladne, len to chce trochu trpezlivosti. A čas, ked tieto pokladne nie su preplnené
bodliak
04.04.22,08:03
Kúp si takú hračkársku pirátsku truhličku,
mince očisti, nech sú pekne lesklé, nasyp ich tam
a máš darček pre niekoho.
Chobot
04.04.22,08:57
Neviem odkiaľ si, ale v NBS dole na prízemí v pokladni sa dajú zameniť mince do určitého počtu bez poplatku.

Inou možnosťou je ísť nakúpiť do Kauflandu, Billy alebo iného obchodu, kde majú hotovostné samoobslužné pokladne a tam to nahádzať, prípadne aj na dva - tri krát.
buchač
04.04.22,10:13
Prečo tie blbé pokladne ?
Ak mám viacero drobných a chcem sa ich zbaviť, tak si kúpim v automate kávu, zaplatím parkovné...alebo urobím nervy predavačke s novinami. ;) :D
ivka70
04.04.22,10:17
V zmysle uvedených európskych a slovenských právnych predpisov môžu fyzické osoby a právnické osoby (okrem NBS a bánk) pri jednej peňažnej platbe v hotovosti odmietnuť len prijatie platných zberateľských euromincí vyrobených z drahých kovov (§ 17a ods. 3 zákona). Okrem toho môžu fyzické osoby a právnické osoby (okrem NBS, bánk, iných vykonávacích inštitúcií pre prevody peňažných prostriedkov a pôšt) pri jednej peňažnej platbe v hotovosti odmietnuť aj prijatie viac ako 50 kusov euromincí [čl. 11 nariadenia Rady (ES) č. 974/98 z 3. mája 1998 o zavedení eura (Mimoriadne vydanie Ú. v. EÚ, kap. 10/zv. 01)].

https://www.nbs.sk/sk/faq/faq-skupina-otazok/_bankovky-a-mince
Cennet
04.04.22,19:36
Ja sa ich zbavujem vysypanim do automatickej pokladne v Tescu, alebo v Kaflande pri plateni