vanessa2712
04.04.22,15:52
Som v štvrtom ročníku na strednej škole a rozmýšľam nad prerušením štúdia na dva roky. Môžem si potom ten štvrtý rok dorobiť aj na inej škole, ktorá umožňuje externé štúdium?
veronikasad
04.04.22,14:43
z akého dovodu nechceš maturovať ?
misoft
04.04.22,15:16
A kde by si v USA doštudovala? Musela by si od začiatku. Tie roky štúdia u nás by ti neuznali.
ivka70
04.04.22,15:27
Nerob to, nikdy nedostudujes, ked toto spravis vo 4 rocniku.
Mikae
04.04.22,19:39
Presne mi prišlo na myseľ to isté čo napísala ivka70 - nerob to, naozaj to nerob.
Asi si sa zľakla maturity, ale bola by to veľká škoda to už nedotiahnuť do konca. Veď v skutočnosti nezáleží na akú známku to dáš, keby si aj rovno musela robiť opravné, koľko takých bolo, nebudeš ani prvá ani posledná. A vracať sa ku maturite po prerušených 2 rokoch bude oveľa ťažšie, ak sa k tomu vôbec dostaneš.
A zostaneš bez vzdelania. Veď USA, alebo čo plánuješ, ti neujde, určite počká tých pár týždňov. Keď máš odvahu ísť za oceán, tak dáš určite aj maturitu. (-: A čo mám v okolí známych a počas strednej chceli zmeniť školu, väčšinou s tým boli problémy a museli začínať úplne od 1.ročníka.
kukučka
05.04.22,03:16
Za pár týždňov máš papier v ruke, nevydržíš?
Po odklade by si zrejme musela opakovať ročník, nielen maturitu.
vanessa2712
05.04.22,06:49
Uvedomujem si že za pár týždňov by som mala odmaturované, ale posledné dva roky mi dali zabrať a mám pocit že po psychickej stránke nie som na tom dobre plus ešte mám aj zdravotné dôvody a preto som musela väčšinu času stráviť doma
ivka70
05.04.22,07:44
Zatni zuby, mesiac a pol uz vydrz. Viac do skoly maturanti chodit nebudu.
Budes mat ovela vacsie problemy sa vratit do skoly, a inu skolu ci maturitu esterne - to by si muslea studovat minimalne 2 roky znovu.
buchač
06.04.22,07:20
Som v štvrtom ročníku na strednej škole a rozmýšľam nad prerušením štúdia na dva roky.
====================
Ja rozmýšľam nad tým, čo vravia na to všetko rodičia...


Tiež rozmýšľam aj nad tým, či si tu niekto zas pizdu nerobí s tými "otázkami"....a dva krát by som veru nepovedal, že sa mýlim.
BXLmiami
06.04.22,07:42
Tak preruš a chod manuálne robiť.Fyzická práca je na psychiku najlepší liek.Možno nakoniec zistíš že remeslo má zlaté dno a bude.
John XXI.
06.04.22,18:14
Niekedy sa nedá skutočne vydržať ani pri najlepšej vôli. Je tam vysoké riziko nedoštudovania, ale rovnako aj skončenia školy. Sama cíti, čo si môže dovoliť, plus spomína zdrav. dôvody, pripúšťam vyčerpanosť a tiež možné následné vyhorenie. Čo je lepšie?
Nech zváži podľa bydliska, koľko škôl má v okolí, kde by mohla neskôr doštudovať.
Konkr. prípad - chalan nedokázal prekročiť prah školy kvôli profkám, už neviem, či išlo o pís. alebo ústne maturity. Hneď po pokračoval na súkr. škole, ročník si musel zopakovať, odsťahoval sa z domu, rodičov nezaťažoval, živilo ho viacročné hobby, po maturite následne VŠ. Šikovný samostatný chlapec nudiaci sa na hodinách. Už počas školy zarábal pomaly viac ako celý prof. zbor dokopy.
.
S tým odporúčaním fyz. práce človeku, ktorého tu asi nikto nepozná, by mal byť človek dobre opatrný. Alebo je niekto presvedčený, že na tú školu nemá?