matpat58
05.04.22,19:43
Už nejaku dobu po tom ako zaťazujem Pc najmä hrami sa vypne. Vírus to asi nebude, aj keď prevenciu spravím, pretože to by vypinal vždy nielen pri hrách. Myslím že je to teplotou alebo výkonom vedeli by ste mi poradiť čo mám robiť. Už som ho aj prečistil
Chobot
05.04.22,20:01
Kúp si nový počítač. Bez presnej diagnostiky a fyzickej obhliadky počítača ti tu nikto neporadí. Vypínanie môže spôsobovať X vecí, od slabého, preťaženého zdroja, prehrievanej grafickej karty, cez chybné pamäťové moduly až po vadný procesor.

Práve synovi sa stalo, že mu vypínalo PC. Vymenili sme zdroj, matičnú dosku, dali sme nové pamäte a stále to robilo. Pôvodná zostala len skrinka, CPU a grafická karta - tieto veci som nemal doma v rezerve a ani som ich už nechcel kupovať. Tak som mu kúpil nový notebook.

Po čase som chcel použiť procesor v inom PC, lebo bol 6 jadrový a celkom výkonný. A po osadení začal PC vypínať kedykoľvek, presne ako v synovom PC. Keď som dal zase iný CPU, vypínanie prestalo, hoci nič iné sa nemenilo. Takže áno, môže byť aj CPU vadné.

Ale zistiť sa to dá len metódou pokus - omyl. Teda postupnou výmenou všetkých komponentov.

Ale ak ti to vypína len pri hrách, tak tipujem nasledovné:
1. grafická karta sa prehrieva
2. zdroj nestíha napájať graf. kartu
3. prehrieva sa CPU

Takže ako prvé by som skontroloval teplotu CPU počas hry, pri ktorej to vypína, následne teplotu graf. karty. Potom by som vymenil zdroj a grafickú kartu.
Nandrolon
06.04.22,07:16
A skúsil si prepastovať CPU? Lebo to je častý problém... Ak je pasta už degradovaná, tak chladič neodvádza teplotu, CPU sa prehrieva a PC sa vypína.
misoft
06.04.22,07:34
A) Kontrola teplôt.
B) Vyčistenie PC
C) Ak treba - prepastovanie.
Ale pokiaľ NEUVEDIEŠ údaje o PC, výsledky meraní (HWinfo ic poskytne) - tak to je len hádanie bez vešteckej gule.