Tomikles
07.04.22,08:20
Dobry den,,Mam takyto problem,,Som živnostnik na Slovensku a pracujem pre Českú firmu vo Švédsku,,Včera som pri vstupe do fabriky nafukal zbytkový alkohol 0,2,,Samozrejme som dostal zakaz vstupu do fabriky a kedze to bol opakovany problem nasej firmy fabrika poslala Českej firme pokutu 5000€ ako vystrahu do buducna,,Česka firma teraz ziada tuto sumu odomna,,Prvá vec:Nemam zatial na rok 2022 s Českou firmou podpísanú Smlouvu o dílo teda pracovnú zmluvu čiže z mojho pohladu som tu stale na čierno
Druhá vec:Na SK som oficialne živnostník ale na projektoch v Švédsku, Nemecku, Rakúsku sme vedený ako zamestnanci Českej firmy dostávaju na nas prispevky a socialne vyhody a takisto su nam na konci roka vyplacane peniaze za odvody ktore firma odviedla za nas v jednotlivych krajinach
Chcem sa spýtať keby som teraz odisiel a pokutu nezaplatil moze si sumu firma odomna vymahat ? Alebo viete mi poradit niekoho na koho by som sa vedel obratit s pravnik poradenstvom ? Ďakujem za odpovede a prajem pekny deň
buchač
07.04.22,06:27
Chceš radu ???
ZAPLAŤ a nemudruj !!!!

P.S.:
Dôvody sa dovtípiš aj sám....alebo ti ich mám napísať ???
ivka70
07.04.22,06:38
Prestuduj si zmluvu, ktoru mas s nimi podpisanu, co tam pisu o pokutach.
Ty ako zivnostnik zodpovedas za skody sposobene biznis partnerovi ...
Komerceho pravnika nie je problem najst, ale aby ta nevysiel viac ako ta pokuta ....
karka
07.04.22,06:53
Nič také, ako zbytkový alkohol nie je. Ak mysliš, že si urobil chybu, treba prevziať zodpovednosť a akceptovať následky. Ak si myslíš, že Ti krivdia, namietaj.
misoft
07.04.22,06:54
NECHLASCI, keď ideš do roboty. Švédsko nie sú Čechy, ani Slovensko. Zavinil si to ty, takže zaplať a nemudruj.
buchač
07.04.22,07:41
ivka70 (Dnes 09:38) Prestuduj si zmluvu, ktoru mas s nimi podpisanu,...
==================
Dcéra robí vo firme, ktorá vysiela živnostníkov po celej Európe.
Tam sa s nimi veru neserú....a tu ide dokonca o opakované opilstvo na pracovisku.
Takže čo sa potom vlastne čuduje ? Ožerie sa jak hovado a ešte má výhrady voči pokute ? Veď môže byť rád, že ho nekopli do prdele...a ešte by šiel domov na vlastné náklady.

Právnik, súd a podobne ?
No dobre...povedzme, že by aj vyhral....lenže to by už vyhral ako bývalý pracovník dotyčnej firmy.