gu100
28.09.06,09:20
Dobry den, poradaci,

jeden problemik..
pracovna zmluva predavaca je napisana na 7000 SK + X% z obratu predaja.
Teraz po schvaleni novej vysky minimalnej mzdy vo vyske 7600 SK vznika problem...

moje otazky
1.) podla pracovnej zmluvy, za celkovu mzdu povazujem zaklad+pohyblivu cast a tu porovnam voci minimalnej mzde?
alebo
2.) porovnam zaklad voci minimalnej mzde a tu pohyblivu cast neberiem do uvahy pri porovnani min. mzdy?


pytam sa preto, ze sa niekedy stane, ze zamestnanec ma mzdu 7000 SK ako zaklad + 300 SK ako pohyblivu cast, a teda nedosahuje ani vysku 7600 SK a mal by som mu doplatit do min. mzdy. Doteraz problem nebol, kedze zaklad bol vyssi ako doterajsia min. mzda


ak je to podla bodu 1), tak vecsinou je zaklad+pohybliva cast nad buducou vyskou min. mzdy a nemusim doplacat do min. mzdy (stane sa iba raz za rok, ze z nejakych roznych dovodov sa doplaca do min. mzdy)

ak je to podla bodu 2), tak musim spravit dodatok k pracovnej zmluve, kde sa upravi zaklad na min. mzdu (prip. vyssiu ciastku)

Dakujem za Vas nazor a odpovede...
Jana Motyčková
28.09.06,09:00
Platí 1) - mzda ktorá sa porovnáva s minimálnou mzdou je základná mzda+pohyblivá časť (príp.odmena). Ak toto spolu nedosiahne minimálnu mzdu, treba pracovníkom doplatiť doplatok do minimálnej mzdy.