karol.benko
08.04.22,15:01
Žiadam o uplatnenie pragrafu 52 a.{Paušálny príspevok vo výške živ. Minima 218 Eur} podľa Z.Z.5/2004.(paragraf o dobrovoľnictve)
Pracovat začinam pre cele slovensko v nedacii ako dobrovolnik zadarmo.Som evidovany aj na urade prace. Pani na UPSVR - ustredie Bratislava mi povedala ze nemam narok lebo som Bratislavčan.V zakone som nensiel nič nevidel o tom.Co dalej? je to možne že ine zakony platia pre Bratislavčanov? Žiadne metodicke usmernenie nie je na nete.Praca je naročna a chcem aspon to životne minimum čo ma ten čo nie je trvalý pobzt BA....je to normalne? Štat pride o dobrovolnikov hoci to nerobim za peniaze ale tu je diskrimincia len za to že mam trv. pobyt v Bratislavre?su tu rovni a rovnejši pred zakonom_alebo s tym celym seknem. Ja zadarmo pomaham a ani zakon neplati pre mna rovnako ako inde na sk?Aj dobrovolnik musi jest....
veronikasad
08.04.22,14:16
Tu máš tlačivo žiadosti občana BSK

https://www.upsvr.gov.sk/buxus/docs/SSZ/OAOTP/%C2%A7_52a/Ziadost_52a_s_pril._UoZ_BSK.zip

Nejaký rozdiel medzi BSK a ostatnými krajmi tam je, lebo na stránke su rozdielne žiadosti pre Bratislavčanov a ostatné kraje. Napíš dotaz na ústredie práce

https://www.upsvr.gov.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-na-trhu-prace/aktivacna-cinnost/prispevok-na-aktivacnu-cinnost-formou-dobrovolnickej-sluzby-52a.html?page_id=13088
faro1
08.04.22,16:00
Príspevok PO/FO a UoZ poskytuje úrad PSVR, v ktorého územnom obvode sa dobrovoľnícka služba vykonáva.
-----------------------------------------------------------------------------

Keď chceš pomáhať na hraniciach s Ukrajinou tak v Bratislave nič nevybavíš.
karol.benko
08.04.22,17:46
PsvR bratislava odmieta to- ze mam uzavretu dohodu o dobrovolnictve s oficialnou Neizskovkou na 6 hod denne zadarmo. Ide mi o to ze mi povedali ze prispevok pre dobrovolnika davaju vsetkym mimo bratislavy to akoze zakon v ba neplati 5/2004 paragraf 52 a?
karol.benko
08.04.22,17:49
Bratislavsky urad prace Vazova odmieta prijat vobec ziadost o PRISPEVOK POCAS PRACE DOBROVONIKA VO VYSKE ZIVOTNEHO MINIMA. hoci mam zmluvu o dobrovolnictve uzavretyu s neziskovkou na 6 hod denne .ZADARMO SAMOZREJME .Vraj lebo to je v Ba ak by som bola v Nitre tak vraj tam plati zakon 5/2004 paragraf 52 a.To akoze nie sme jeden stat v Nitre a v ba?
karol.benko
08.04.22,17:50
dakujem vellmi inak tieto papiere mam uz podpisane ale nechcu ich akcepotvat na urade prace Nratislava Vazovova lebo som z Ba co dalej?
faro1
08.04.22,18:36
Nie je POVINNOSŤOU UPSVaR -u súhlasiť s poskytnutím príspevku na aktivačnú činnosť formou dobrovoľníckej služby a o poskytnutie paušálneho príspevku počas vykonávania aktivačnej činnosti formou dobrovoľníckej služby. Už aj s ohľadom na možnosti sa zamestnať v riadnom pracovnom pomere v Bratislave voči lokalitám s nedostatkom pracovných miest. Na predpísanom tlačive " žiadosti " je kolonka kde pracovník UPSVaR-u môže odporučiť alebo NEODPORUČIŤ zaradenie UoZ na vykonávanie aktivačnej činnosti formou dobrovoľníckej služby. Skôr ti podľa tvojich predchádzajúcich tém na Porade pracovníčka UPSVaR-u núkala podľa teba naschvál nevhodné ponuky na zamestnanie a teba poburovalo že predsa VŠ vzdelaný človek nebude vykonávať podradnú prácu. Tlačivo:https://www.upsvr.gov.sk/buxus/docs/SSZ/OAOTP/%C2%A7_52a/Ziadost_52a_s_pril._UoZ_BSK.zip