JanaAL
08.04.22,19:29
V roku 2020 som dostala dotáciu na začatie podnikania od U.P. , v roku 2021 som zmenila trvalý pobyt v dôvodu presťahovania, takže podnikam v inom meste aj okrese, U.P teraz žiada o vrátenie alik.ciastky príspevku , je to správne keď podnikanie funguje len som zmenila bydlisko?
veronikasad
08.04.22,17:32
nahlásila si zmenu bydliska na UP ?
Mila123
09.04.22,11:12
UPSVaR prispieva na začatie podnikania v okrese, v kt. ste žila......mohla ste zmeniť TP a ale podniakanie malo ostať v okrese, kde bolo zadotované UPSVaR.....preto žiada o vrátenie pomernej časti príspevku.......
JanaAL
09.04.22,19:11
Tak potom zákon o dotáciách UP sa mi trochu bije so zákonom o dani z príjmu a živnostenskom zákone. Táto situácia sa stala vlastne synovi, robím mu účtovníctvo ,potreboval zabezpečiť bývanie pre rodinu kúpil byt ktorom vykonáva aj podnikateľskú činnosť, vlastne aby dostal aj hypotéku musel všetko TP aj živnosť prepísať na novú adresu a čo aj daňové doklady? rôzne adresy
veronikasad
09.04.22,20:00
na aký predmet podnikania dostal dotáciu ? Prácu teraz vykonáva, aj od začiatku vykonával z domu, len sa presťahoval do iného okresu ?
Mila123
09.04.22,20:40
nepostrážil si to......a od kedy je povinný zmeniť TP ak si vezme hypotéku????? ja mám čerstvú hypotéku a nemenila som TP (v rozdielych krajoch SK).........mňa ale zaujíma, kde je rozpor v zákonoch o dotáciách (myslíte zákon o službách zamestnanosti 5/2004 Z. z) . a ZDP?????
besttracker
10.04.22,11:54
precitaj si zmluvu :-) ,aj pre rozne okresy je rozna nezamestnanost,a tedy aj vyska tej dotacie,co plati pre jednu obec,pre obec vo vedlajsom okrese je to ine...su 3 rozne vysky dotacii pre BA je najmenej,a potom sa to odvija od tej vysky nezamestnanosti a rozdiel je tam cez 1500 eur
JanaAL
10.04.22,19:52
Predmet podnikania má vizualizácie projektov, prácu vykonával doma len zmenil bydlisko
JanaAL
10.04.22,19:59
Na ZL si vlastne zmenil miesto podnikania,pomerna časť nákladov na bývanie ide do nákladov a faktúry sú na adresu kde je miesto podnikania
JanaAL
10.04.22,20:03
Uvedujem si , že bola porušená zmluva ???? tak prosím o radu dá sa z toho nejako vyviaznut
veronikasad
10.04.22,20:22
ak vracal rozdiel medzi jednotlivými okresmi - nedá. Ako píše besttracker, nie je rovnaká výška príspevku vo všetkých okresoch. Ak mu "našili" len porušenie zmluvy - že neohlásil zmenu miesta podnikania - tam by mohol skúsiť žiadosť o zmiernenie sankcie s patričným zdôvodnením.
veronikasad
10.04.22,20:25
S tými nákladmi na bývanie v nákladoch veľmi opatrne ... Má vyňatý priestor na podnikanie ??