lenka.top
11.04.22,14:09
Mohli by ste mi prosím poradiť, ako účtovať vyradenie tovaru (konkrétne elektrosúčiastok), ktorý bol na základe kontroly uznaný ako nepoužíteľný alebo poškodený a následne predaný ako kovový odpad firme na spracovanie odpadov? Nakupujeme súčiastky zo zahraničia, kontrolujeme ich a ďalej predávame (tie, ktoré sú v poriadku). Musí to byť ako škoda na 549? Alebo môže byť aj na nejaký daňovo uznaný náklad (napr. 548)? Mám rôzne informácie, tak aby potom nebol problém s prípadnou daňovou kontrolou. Ďakujem.
Dáša_
11.04.22,14:24
vy to nakupujete povedzme na kilá, doma triedite a to čo je ok predávate?
lenka.top
11.04.22,14:58
My to nakupujeme na kusy, ale veľké množstvá, robí sa kontroling kvality a ktoré zodpovedajú kvalite, predávajú sa ďalej 1 odberateľovi. Sú tam ale dosť veľké objemy tých, ktoré sú nepoužiteľné a predávajú sa do šrotu.
Dáša_
11.04.22,15:18
ja by som sa na to pozerala ako na "výrobu". Lebo ak niekto zoberie každú súčiastku do ruky a premeria, tak vlastne tá súčiastka už obsahuje isté množstvo práce. A potom prijať na sklad výrobok A (to su tie, ktoré predávate ďalej ako súčiastky) a výrobok X. To je ten, ktorý predávate zberným surovinám. Ja by som sa na to vôbec nepozerala cez škodu.
ivka70
12.04.22,11:13
A preco tie nepouzitelne nereklamujete u dodavatala? Namiesto srotovania, pripadne ich nesrotujete na jeho ucet ?..... ved aj vy musute chranit vase podnikanie a nakupovat vyrobky, ktore vzapati predate ako srot to zavana vselicim, len nie podnikanim za ucelom zisku ....
Dáša_
12.04.22,11:30
je dosť možné, že to nakupujú už v podstate ako šrot, ako vyradené veci