Kiara29
28.09.06,09:54
Ahojte poraďáci,

mám takú malú dilemu. Ak sa mení sídlo firmy zamestnávateľa a do Sociálky sa posiela Registračný list zamestnávateľa - zmena, tak sa musí poslať aj Registračný list FO a oznámiť na ňom zmenu sídla firmy v ktorej
zamestnanec pracuje? Zdá sa mi to dosť padnuté na hlavu ale radšej sa pýtam.:rolleyes:
janaGT
28.09.06,08:01
nie, oznamuješ len zmenu sídla na RL zamestnávateľa.
My sme menili obchodný názov a nahlasovala som to len na RL zamestnávateľa.
Kiara29
28.09.06,08:03
Ďakujem Jani, ulahčila si mi prácu, lebo na Sociálke mi to nikto nedvíhal telefon a ísť tam kvôli tomu ešte by ma vysmiali.ĎĎĎ...
JAGE
28.09.06,15:20
Nezabudni na živnostenský úrad.
beroun
28.09.06,16:15
Okrem socialnej posistovne to treba nahlasit aj do zdravotnych poistovni (v ktorych ste prihlasena ako zamestnavatel), na danovy urad atd.
Tomáško
20.10.06,07:26
Zdravím Vás,potreboval by som radu, kde všade musím nahlásiť zmenu sídla firmy,ak ako SZČO mám sídlo firmy v mieste bydliska a teraz chcem prevádzku presťahovať inam ale aj s tým,že sídlo firmy nebudem mať už doma, ale na jednom mieste.Hľadal som aj v starších príspevkoch, ale v tých sa väčšinou rozoberajú s.r.o.-čky.Či ide len o sociálnu poisťovňu-stačí len zaslať Reg.list zamestnávateľa?Zdrav.poisť-neviem akým spôsobom oznámiť a daňovému úradu tiež.Sú na to nejako určené tlačivá??
domi2
20.10.06,13:46
Hlavne na daňový úrad aby ti nedali 2000 Sk pokutu.
pochemi
21.10.06,04:52
Ja si myslím, že sídlo firmy SZČO musí byť trvalé bydlisko.
Zoltán Kovács
22.10.06,08:35
Ja si myslím, že sídlo firmy SZČO musí byť trvalé bydlisko.

S týmto nesúhlasím. Ja mám klientov, ktorí majú sídlo podnikania iné ako trvalé bydlisko.Postavili si vlastnú budovu a tam si dali preregistrovať živnosť.
brm
23.10.06,04:36
mňa zmena sídla postihla tento rok a musela som absolvovať nasledovné:
1/ najprv živnosťák...nahlásiť zmenu...kým nemáš nový živnosťák v hrsti, nevybavíš nič
2/ so živnosťákom pofrčíš na daňák
3/ na sociálnu poisťovňu
4/ do zdravotnej poisťovne

narob si kopu kópiíí živnosťáku, všade si ho pýtajú a nevracajú ho...a nezabudni na daňáku na kartičku s DIČ...ja som sa k novej po polroku stále nedopracovala...šla som totiž do iného daňového okresu a je problém
Tomáško
23.10.06,06:16
Ďakujem brm za pomoc.Chcel by som sa Ťa ešte spýtať či si na jednotlivých úradoch potrebovala aj nejaké žiadosti alebo stačí len prísť ?
brm
23.10.06,17:18
mnooo...na živnosťáku som si vystála šóru asi hodinovú...ale kým sa prepracuješ dovnútra, prečítaj si na dverách, čo všetko potrebuješ...kolky, pôvodný živnosťák so sebou, radšej aj s kópiami, občiansky, a čo ja viem čo ešte...bez toho do dverí ani nelez...potom spíšeš žiadosť o zmenu ...a do dvoch týždňov by to mali poprežúvať...aspoň tu bratislave je to tak...
a na sociálke a zdravotke záleží na pobočke a na nálade osoby za okienkom...ja som poslala nový živnosťák poštou a so sprievodným listom...na daňovom úrade chceli všetko cez podateľňu...list s oznámením že som sa presťahovala a že patrím na iný okres...a na nový okres list že som sa presťahovala a že patrím k nim...blbinec...a kartičku s dič mi nevymenili doteraz