kucko
13.04.22,14:42
Bol mi inplantovaný kardiostimulátor. Neovplyvňuje hrudný pás Polar H9 jeho činnosť? Ďakujem za odpoveď.
buchač
13.04.22,13:23
Poviem ti to asi takto...
Svojho času mi bola zistená arytmia, takže beriem jednu tabletôčku denne.
Ak by mi bola iplantovaná mašinka do tela, nuž by som takú otázku položil jednoznačne svojmu kardiológovi.
Ale ty rob, ako myslíš...daj na radu niekoho neznámeho z netu...to je také IN.
faro1
14.04.22,08:19
Používanie mobilných telefónov.
Mobilné a bezdrôtové telefóny sú silným zdrojom elektromagnetických signálov. Napriek tomu, pri dodržaní určitých pravidiel je ich používanie pre pacientov
s kardiostimulátorom bezpečné.
Nikdy nenoste mobilný telefón v náprsnom vrecku v blízkosti kardiostimulátora. Doporučená vzdialenosť je viac než 15 cm.
Počas telefonovania držte mobilný alebo bezdrôtový telefón pri uchu na opačnej strane tela, než máte implantovaný kardiostimulátor.
V prípade, že pocítite nevoľnosť alebo iné príznaky toho, že telefón ovplyvnuje činnosť vášho stimulátora jednoducho ho oddiaľte od stimulátora.
https://old.suscch.eu/page.php?65
--------------------------------------------------------------------------------------
Hrudný pás Polar H9 čierny

Hrudný pás Polar H9 spoľahlivo sníma tepovú frekvenciu pri tréningu a používa k tomu hneď tri frekvenčné pásma - Bluetooth 4.0, kódované pásmo 5 kHz a ANT+. Vďaka vodoodolnosti do 30 m je možné ho použiť aj pri plávaní! Snímač je možné spárovať s kompatibilnými mobilnými telefónmi, rovnako tak ako všetkými prístrojmi značky Polar.
Technický popis:

veľmi pohodlný hrudný pás s tromi frekvenčnými pásmami
Bluetooth 4.0, ANT+, analógový signál 5kHz (kódovaný)
kompatibilita s poprednými fitness aplikáciami
možno prepojiť s radom športtesterov a fitness strojov
vhodný pre plavecký tréning
dosah signálu k prijímaču je až 10 m
životnosť batérie (CR2025) je podľa výrobcu až 400 hodín
pohodlný pás typu Polar SoftStrap
veľkosť: XS-S (vhodný pre hrudníky s obvodom 51-66 cm), M-XXL (vhodný pre hrudníky s obvodom 65-105 cm; úspešne vyskúšané do 113 cm)
typ prenosu dát: analógový 5kHz, digitálny Bluetooth SMART, ANT+
kapacita záznamu: max 65 hodín bez prerušenia
vodoodolnosť: do 30 m
rozmery snímača: 34 x 65 x 10 mm
hmotnosť: 21 g (snímač), 39 g (popruh)
https://www.insportline.sk/38316/hrudny-pas-polar-h9-cierny#horizontalTab
--------------------------------------------------------------------------------------
Pretože hrudný pás Polar H9 vysiela bezdrôtový signál na 3 frekvenčných pásmach: Bluetooth 4.0, ,ANT+™ je protokol bezdrôtového prenosu ako Bluetooth®, ale nevyžaduje párovanie ako Bluetooth. Keď vysielate signál ANT+, najbližší kompatibilný prijímač ANT+ ho dokáže zachytiť. analógový signál 5kHz (kódovaný) a umiestnenie takého bezdrôtového VYSIELAČA na hrudníku v blízkosti kardiostimulátora je podľa môjho názoru nevhodné ( nie som lekár ) ale technik.
Ja by som na tvojom mieste zbytočne neexperimentoval, spýtal by som sa svojho ošetrujúceho lekára.
buchač
14.04.22,10:25
Ja by som na tvojom mieste zbytočne neexperimentoval, spýtal by som sa svojho ošetrujúceho lekára.
=============================
Návod som si prečítal pred napísaním príspevku a preto to isté tvrdím aj ja...

Ale mám dojem, že podliak je vyštudovaný lekár vo všetkých možných odbornostiach...a preto by sme si mali počkať na jeho "relevantný" príspevok (čítaj ...príspevok o hovne). ;)