Poola
16.04.22,20:25
Zdravím, kto z BA mal skúsenosť a poslal žiadost o ZŤP preukaz poštou? Či radšej preferujú osobné podanie ? Ďakujem
buchač
16.04.22,18:58
Či Blava alebo iné mesto, to je jedno, podmienky sú všade rovnaké.
Na stránke Úradu práce nie je vidieť ani zmienku ohľadom vybavovania cez poštu...no je tam tento text :

V prípade záujmu o vyhotovenie preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom a parkovacieho preukazu si fyzická osoba podá žiadosť priamo na oddelení posudkových činnosti Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v mieste svojho trvalého bydliska (ďalej „úrad“). V prípade ak má fyzická osoba trvalý pobyt mimo územia Slovenskej republiky a prechodný pobyt na území Slovenskej republiky, požiada o vyhotovenie preukazu v mieste prechodného bydliska.

Ak fyzická osoba vzhľadom na svoj zdravotný stav nemôže sama podať žiadosť, môže v jej mene a s jej súhlasom a na základe potvrdenia o zdravotnom stave fyzickej osoby lekára so špecializáciou v odbore všeobecné lekárstvo alebo lekára so špecializáciou v odbore pediatria, ktorý poskytuje všeobecnú ambulantnú starostlivosť pre deti a dorast, podať žiadosť aj iná fyzická osoba, ak je spôsobilá na právne úkony.
https://www.upsvr.gov.sk/obcan-so-zdravotnym-postihnutim/obcan-s-tazkym-zdravotnym-postihnutim/ako-si-mam-vybavit-preukaz-parkovaci-preukaz.html?page_id=308644
veronikasad
17.04.22,08:14
Lepsie, pokiaľ to zdravotny stav dovoluje, je ziadost odniest osobne. Pracovnicka ÚP vypisuje "dotaznik", ked posles poštou, predlzi sa lehota na vybavenie.
Poola
18.04.22,15:23
Ďakujem za radu
kimno
18.04.22,15:28
Podajte elektronicky cez slovensko.sk a el. obciansky preukaz
buchač
18.04.22,15:54
No schválne...daj presný odkaz, kde je takéto niečo možné.
buchač
18.04.22,15:58
veronikasad (Včera 10:14) ked posles poštou
===================
Prečítaj môj príspevok...

Hodnotenie neber v úvahu...to len debil podliak sa zasa realizoval.
kopretinka
18.04.22,16:54
buchač (Dnes 17:54) No schválne...daj presný odkaz, kde je takéto niečo možné

https://www.slovensko.sk/sk/detail-sluzby?externalCode=mpsvr.posudenie_zs.preukaz_tzp
veronikasad
18.04.22,17:06
Juraj,čítala som. Nič jej nebráni žiadosť poslať poštou, ale UP ju nevybaví, bude ju kontaktovať a musí prísť osobne a vybavenie žiadosti sa predĺži.
Poola
01.06.22,16:11
Zdravim, davam sem spatnu vazbu k forme ci “podat ziadost osobne, ci inak”.
Nakoniec som ju poslala doporucenou postou. Po mesiaci ma listom do vyzvali k doplneniu niektorych veci, ktore im budem posielat mailom.
veronikasad
01.06.22,16:28
Keby si bola išla osobne, tak ho máš vybavený o mesiac skôr ...