Jahodka10
21.04.22,12:41
Dobry den.Mam dceru,diagnoza leukemia poberala som opatrovatelsky prispevok 5r,minuly mesiac som na posudkove poslala lekarske spravy od onkologicky,psychiatricky ...Po onkologickej stránke je chvala Bohu všetko v poriadku????,takze nemam narok na opatrovatelske,lenže má diagnozu aspergerov syndrom a zamietli mi opatrovatelsky prispevok,neviem teraz ako ďalej kedže dr mi povedala ze mam narok na opatrovatelske, a mne to zamietli.Vie mi niekto poradit?Ďakujem za odpoveď.
ivka70
21.04.22,10:48
a ziadost bola kvoli Aspergovmu syndromu? zamietli to kvoli tejto diagnoze? Lebo ak onkologicky nalez uz nie je, neda sa ziadat kvoli tomu .....
Katy a R
21.04.22,10:49
Nárok na nejakú kompenzáciu je vtedy, keď o tom rozhodne posudková komisia na UPSVaR - samozrejme podľa zdravotnej dokumentácie. Ak si dostala zamietnutie - určite tam máš presne napísané - že ako a kde sa môžeš odvolať - môžeš/nemusíš skúsiť? Predtým by som - pozri zák 447/ 2008, resp prílohu zák 448/2008 - že aký stupeň odkázanosti musí byť (zrejme to aj v tom zdôvodnení píšu) .
Kompenzácie ŤZP stavu sú rôzne - len tak môj návrh - že možno by bolo vhodnejšie pouvažovať, či nespĺňa podmienky pre osobnú asistenciu ???
Jahodka10
21.04.22,10:51
Nie,vlastne to nebola ziadost AS ale posudkove po 5r. Na leukemiu ale poslala som uz aj lek. spravy od psychiatričky
ivka70
21.04.22,10:53
Ak sprava od onkologicky bola o ukonceni liecby, je jasne ,ze to nepredlzili. Teraz posudzovali ,ci nadalej trvaju dovody, ktore boli predtym schvalene. A tie asi netrvaju.
Ked tak podaj novu ziadost kvoli tej inej diagnoze .... alebo ako pise Katy, skus osobnu asistenciu.
Jahodka10
21.04.22,18:33
Ďakujem za odpoveď a áno je uplne vyliečná,lenže keď mi volala z posudkového tak som to aj povedala ze je vyliecena ale ze ma este diagnozu AS, ze mam poslat vsetky lekarske spravy tak som poslala a zamietli.Podám novu ziadost.
Jahodka10
21.04.22,18:34
Ďakujem za radu.