bupi
22.04.22,22:09
Chcela by som zasadit do jedneho riadku medzi zemiaky slnecnicu. Nasla som vsak, ze sa nemaju radi. Neviem ale preco. Hlavne mi ide o vytvorenie clony od suseda. Ak mate aj ine tipy, dakujem vopred za rady.
Dáša_
23.04.22,05:07
u nás sa do zemiakov vždy sadila tyčková fazuľa :) Na kraj, do poslednej brázdy.
buchač
23.04.22,05:43
...u nás máme ploty...;) :D :D :D
mirko70
23.04.22,12:52
Slnečnicové semiačka sú skvelým doplnkom každého jedla, ale na to potrebujú mať dostatočný priestor pre seba a svoje vlastné korene. Ak chcete niečo v okolí slnečníc vysadiť, tak až vo vzdialenosti nad 90 centimetrov.
Terezia13
23.04.22,20:01
slnečnica ako clona od suseda nič nerieši, musela by byť nasiata do niekoľkých radov, jeden rad v zemiakoch nestačí, na clonu jedine plot z nepriehľadného materiálu, alebo živý plot - to je veľa možnosí
bupi
23.04.22,20:19
Dakujem za prispevky, skusim si to vymerat ci mi tam vojde aj viac radov slnecnice aby mali odstup tych 90 cm. O fazuli a plote viem, ale v tomto pripade su nerealizovatelne. Mozem pouzit len nejake kvetiny...Ak Vas napadne este nieco ine, budem rada.
Terezia13
23.04.22,20:25
nemusí mať odstup 90 cm - viac v článku
Výsadba

Dnes nie je problém zohnať osivo rôznych druhov slnečníc. Aj veľmi netradičné. Dokonca zmesi, ktoré zahŕňajú aj kultivary s farebne netradičnými kvetmi. Osivo je dobre klíčivé, vysiať ho treba na pripravené záhony, či už do hniezd – to je najlepší spôsob –, alebo nariedko do riadkov. Ideálne do hĺbky 2 cm, nie hlbšie.

Po výseve je nevyhnutné pôdu zavlažovať, ale vždy opatrne, pretože hrozí vyplavenie semien. Preschýnanie hriadky spôsobí zlé klíčenie a nízky počet rastlín. V jarnom období, dokonca v lete však môžete zohnať aj rastliny predpestované v črepníkoch. Môžete si ich vysadiť do nádob na balkóny a terasy. Nezabudnite, že nádoby by mali byť hlbšie. Kvalitné rastliny slnečníc získate aj tak, že necháte najkrajšie druhy po odkvitnutí bez povšimnutia. Keď dozrejú semená a podarí sa vám ich ochrániť pred vtákmi, rozsejte ich na miesta v záhrade, kde by ste slnečnice chceli mať. V nasledujúcom roku na jar pozorne sledujte dané miesta a pri čistení sa vyhnite semenáčikom slnečníc. Z týchto takmer vždy vyrastú veľmi kvalitné a mohutné rastliny.
pavol54
24.04.22,08:34
Do zemiakov nie je nič vhodné dávať, 1. treba si uvedomiť, že zemiaky sa konzumujú podzemná časť, teda pri ich vyberaní narušíš koreňový systém vedľa žijúcich rastlín. 2. zemiak je najnáročnejší na živiny, takže kto si vyberie. 3. Zemiaky sa sadia do radov 70 75 cm, pôda medzi radmi sa využíva na prihŕňanie.
romana147
24.04.22,12:01
Zemiakmi moc neodcloníš , skús kukuricu na varenie
romana147
24.04.22,12:05
/ osivo rôznych druhov slnečníc. Aj veľmi netradičné/ ak na zaclonenie slnečnice , tak rozkonárené