veselá duša
25.04.22,11:35
Ahojte. Zamestnávateľ mi umožňuje dostávať mzdu na týždennej báze. Pracujem formou dlhý krátky týždeň a ešte som takto výplatu nedostával. Mám pocit, že by to bolo aj výhodnejšie ako čakať po výplate celý mesiac. Len mám obavu, či takto nebudem mať tendenciu peniaze míňať rýchlejšie. Zasa ale keď si uvedomím, že aj keď miniem o niečo viac, na ďalší týždeň to už mám späť. Samozrejme by som si na tento režim zvykol a vedel systémovo odkladať. Čo si o tom myslíte vy? Budem vďačný za každý postreh. Peťo.
Dáša_
25.04.22,10:07
Stále sú to len rovnaké peniaze. A je to len o tom, ako si to dokážeš rozrátať. Ako to máš s platbami za bývanie, za energie, ktoré zvyknú zhltnúť najväčšiu časť výplaty. Lebo ak máš za bývanie, evergie zaplatiť povedzme 500 a tebe ten týždeň príde 500, tak niekde budeš musieť aj tak zobrať na ostatné veci. Alebo mať odložené
Chobot
25.04.22,10:25
Blondínky sa v pizzerii spýtali, či jej majú nakrájať pizzu na 6 alebo 8 kúskov. Blondínka povedala, že stačí 6, 8 kúskov by asi nevládala zjesť....

Neviem, ako to chce tvoj zamestnávateľ realizovať, ale na SK je nastavený aj legislatívny systém odmeňovania na mesačnej báze - napr. odvody do ZP, SP, vykazovanie mesačného príjmu napr. pri žiadosti o úver, mesačná nezdaniteľná časť, mesačne vyplácaný daňový bonus na deti a pod.

Takže skôr si myslím, že pôjde o nejakú schému 3 zálohových platieb a jedného - mesačného zúčtovania mzdy voči preddavkom. A ako to chce riešiť, ak koniec mesiaca bude napr. v strede týždňa?

Takže nevidím to ako reálne týždenne vyplácanú mzdu, ale na tie zálohy. A to ti môže byť jedno, či dostaneš 1x za mesiac 1000 €, alebo 4x po 250 €. Podstatné je, ako vieš ty hospodáriť s peniazmi.

Ak si typ, čo po výplate do týždňa rozfláka väčšinu výplaty, dva týždne žije na suchom rožku a minerálke a posledný týždeň pred výplatou už ráta hodiny do výplaty, tak ti bude lepšie mať každý týždeň nejaký príjem. V opačnom prípade je lepšie mať príjem 1x za mesiac, čo si aj ľahšie odsleduješ na účte a určite sa potešia aj mzdárky, keď nemusia posielať každý týždeň zamestnancom výplaty.

Inak v 90. rokoch v bývalej Juhoslávii, počas obdobia hyperinflácie, poberali zamestnanci mzdu denne, aby si stihli za ňu niečo aj kúpiť, lebo na druhý deň by si si miesto páru topánok kúpil už len jednu.
veronikasad
25.04.22,10:36
Ahojte. Zamestnávateľ mi umožňuje dostávať mzdu na týždennej báze. Pracujem formou dlhý krátky týždeň a ešte som takto výplatu nedostával. Mám pocit, že by to bolo aj výhodnejšie ako čakať po výplate celý mesiac. Len mám obavu, či takto nebudem mať tendenciu peniaze míňať rýchlejšie. Zasa ale keď si uvedomím, že aj keď miniem o niečo viac, na ďalší týždeň to už mám späť. Samozrejme by som si na tento režim zvykol a vedel systémovo odkladať. Čo si o tom myslíte vy? Budem vďačný za každý postreh. Peťo.pytas sa na riadnu mzdu? Lebo na týždennej báze zvyknu zamestnávatelia vyplacat napr.nadcasy a priplatky, ktoré do mzdy nezahrnu
veselá duša
25.04.22,12:24
mám na mysli riadnu mzdu
veronikasad
25.04.22,12:32
mám na mysli riadnu mzduo aku pracu ide? Mzda je dostatočne vysoká, aby nalo vyznam deliť ju na týždne?
veselá duša
25.04.22,12:46
ide o prácu v kuchyni a mzda je 850 v čistom
Chobot
25.04.22,13:21
Aj tak tomu stále nerozumiem. To akože dostaneš na konci každého týždňa výplatnú pásku a peniaze na ruku?
Mila123
25.04.22,13:52
ide o prácu v kuchyni a mzda je 850 v čistom

Duša zlatá.....
ak podnikatelia by museli nám účtovníčkam dávať za spracovanie miezd 4x viac ako doposiaľ, určite by sa mzdy nevyplácali, nevyúčtovali týždenne ......
u nás je systém odmeňovania nastavený na mesačnej báze......
kukučka
25.04.22,14:06
Neviem ako si to predstavuje tvoj zamestnávateľ, možno si to predstavuje ako tri menšie zálohy a štvrtú mzdu.
To by nemal byť pre nikoho problém a ako ty gazduješ s korunami ho nezaujíma.
ivka70
25.04.22,15:12
ide o prácu v kuchyni a mzda je 850 v čistom
Len za teba dufam, ze pojde o oficialnu mzdu, a nie o nejake peniaze na ruku (na cierno).
Aku mas zmluvu - na TPP a v nej dohodnutu tuto mzdu? Alebo na dohodu?
veronikasad
25.04.22,15:20
Vydrz prvy mesiac ako bude mesacna mzda spracovana. Zrejme ide o cistu mzdu vratane nadčasov, co je u bežného zamestnanca v rozpore so zakonnikom práce. Určite to nebude mzda za 40 hod. týždenný fond pracovneho casu. Rozhodni sa az o mesiac, ak cela mzda pojde legálne cez pasku ...
Kolko hodin týždenne budeš pracovať (kolko hodin ma jedna zmena?
veselá duša
25.04.22,16:41
ide o prácu v kuchyni a mzda je 850 v čistom
Len za teba dufam, ze pojde o oficialnu mzdu, a nie o nejake peniaze na ruku (na cierno).
Aku mas zmluvu - na TPP a v nej dohodnutu tuto mzdu? Alebo na dohodu?

Vydrz prvy mesiac ako bude mesacna mzda spracovana. Zrejme ide o cistu mzdu vratane nadčasov, co je u bežného zamestnanca v rozpore so zakonnikom práce. Určite to nebude mzda za 40 hod. týždenný fond pracovneho casu. Rozhodni sa az o mesiac, ak cela mzda pojde legálne cez pasku ...
Kolko hodin týždenne budeš pracovať (kolko hodin ma jedna zmena?

jedná sa o prácu na dohodu a vyplácanie na ruku
veselá duša
25.04.22,16:42
Aj tak tomu stále nerozumiem. To akože dostaneš na konci každého týždňa výplatnú pásku a peniaze na ruku?

ja pracujem na dohodu a vyplácajú ma na ruku
Mila123
25.04.22,16:53
Aj tak tomu stále nerozumiem. To akože dostaneš na konci každého týždňa výplatnú pásku a peniaze na ruku?

ja pracujem na dohodu a vyplácajú ma na ruku
a výplatná páska? podpisujete prevzatie VP? alebo ju máte doručovanú elektronicky?
máte podpísanú dohodu o pracovnej činnosti? či o vykonaní práce?
Chobot
25.04.22,17:37
Aj tak tomu stále nerozumiem. To akože dostaneš na konci každého týždňa výplatnú pásku a peniaze na ruku?

ja pracujem na dohodu a vyplácajú ma na ruku
No to bude nejaká černota. Veď aj dohodári majú výplatnú pásku. A stále si nám neobjasnil, ako to so zúčtovaním mzdy.

A čo je to "na ruku"? Akože v hotovosti? Alebo mimo výplatnej pásky?

A to sa máš rozhodnúť ty, ako ti má byť vyplácaná mzda?
veronikasad
25.04.22,17:42
Aj tak tomu stále nerozumiem. To akože dostaneš na konci každého týždňa výplatnú pásku a peniaze na ruku?

ja pracujem na dohodu a vyplácajú ma na ruku
Predpokladam,ze si evidovaný na urade prace...
ivka70
26.04.22,03:40
jedná sa o prácu na dohodu a vyplácanie na ruku
Aku dohodu mas uzavretu, na ake obdobie a kolko odpracujes pocas dlheho/kratkeho tyzdna hodin/zmien?
pavol54
26.04.22,03:49
Tiež jeden z motívov zamestnávateľa. Ak má podnikateľ väčšinu tržieb v hotovosti, potom pri vklade do banky platí poplatky, čas strávený na ceste do banky a pod. Potom sa môže javiť výhodnejšie vyplatiť zálohy na týždennej báze a znížiť výšku hotovosti v pančuche.
pavol54
26.04.22,05:41
Aj tak tomu stále nerozumiem. To akože dostaneš na konci každého týždňa výplatnú pásku a peniaze na ruku?

ja pracujem na dohodu a vyplácajú ma na ruku
No to bude nejaká černota. Veď aj dohodári majú výplatnú pásku. A stále si nám neobjasnil, ako to so zúčtovaním mzdy.

A čo je to "na ruku"? Akože v hotovosti? Alebo mimo výplatnej pásky?

A to sa máš rozhodnúť ty, ako ti má byť vyplácaná mzda?
DOPČ NP môže mať výplatnú pásku na konci roka(alebo na konci zmluvy v priebehu roka) lebo vtedy sa robí na soc poist výkaz, dovtedy môže poberať zálohy
veronikasad
26.04.22,06:03
Tiež jeden z motívov zamestnávateľa. Ak má podnikateľ väčšinu tržieb v hotovosti, potom pri vklade do banky platí poplatky, čas strávený na ceste do banky a pod. Potom sa môže javiť výhodnejšie vyplatiť zálohy na týždennej báze a znížiť výšku hotovosti v pančuche.Pavol, toto nebude dovod výplaty... Ako sa da na dohodu v kuchyni robiť dlhy týždeň?
avalik
27.04.22,20:01
DOPČ NP môže mať výplatnú pásku na konci roka(alebo na konci zmluvy v priebehu roka) lebo vtedy sa robí na soc poist výkaz, dovtedy môže poberať zálohy

DOPČ musí byť vyplácaná mesačne ... nepravidelný príjem tu prichádza do úvahy len ak trvá v rámci jedného mesiaca