Rico Salvatore
25.04.22,18:41
Zdravím, už dlhšie sa snažím zistiť pár veci ohľadom podnikania no k ničomu som sa nedostal tak Vás skúsim poprosiť o radu tu.
Chystám sa otvárať živnosť na maliarske práce s tým, že nechcem byt platca DPH a chcem si uplatňovať paušálne výdavky, pre ďalší príjem by som chcel poskytovať krátkodobé ubytovanie cez portál Airbnb bez služieb (bez stravy, upratovania atď. a teda čisto prenajímanie samostatného objektu).
Zaujíma ma či môžem obe tieto činnosti robiť v rámci toho, že nebudem neplatca DPH.
Ďalej by som sa chcel spýtať či môžem mat popri živnosti na maliarske práce a poskytovaní ubytovania aj dohodu o vykonaní práce s úplne inou pracovnou náplňou a či to obnáša niečo navyše (
Čo sa týka podnikania som úplný začiatočník a teda viem len veci, ktoré pravidelne študujem na stránkach ako je podnikajte.sk a podobne čiže budem veľmi vďačný za každú radu ohľadom vyššie spomenutého a aj samotného podnikania.
Vopred Vám ďakujem za pomoc.
veronikasad
25.04.22,17:51
Aky ročný prijem predpokladas z oboch činnosti? Na ubytovanie budes mať živnosť, alebo prenajimat budes ako sukromna osoba?
Rico Salvatore
25.04.22,18:14
Ťažko povedať, ale nemám veľké oči maliarske práce prvý rok vidím max do 10 000 € a príjem z ubytovania tak max do 5000€ a prenajímať chcem určite ako súkromná osoba, ak mi teda neodporúčate niečo iné. Vďaka
veronikasad
25.04.22,19:18
Povinnym platitelom DPH sa stanes v pripade ak tvoj obrat (tržby,uhr.fa) za bezprostredne predchadzajucich kal.mesiacov dosiahne 49 790€. Prijem z dohod u zamestnávateľa sa do obratu nezapocitava