bachorikova
26.11.04,11:17
Som SzCO- zivnostnik uctujuci v JU.

1 - Ake udaje musia byt zo zakona na prijmovom a vydavkovom pokladnicnom doklade?
2 - Pri platbach v hotovosti za nakup mam doklad z ERP, ja si vystavim VPD ze som si vybral peniaze z pokladne. Staci ked sa nan podpisem ja?
3 - Ako je to pri platbach platobnou kartou z mojho osobneho uctu, napr. ked sa nedala pouzit karta podnikatelskeho uctu? Vystavuje sa nejaky pokladnicny doklad?

Dakujem za rady.
koalko
26.11.04,13:14
Na doklade z ERP malo by byť meno a adresa sídla, miesto podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, jeho indentifikačné číslo pre daň.
K tomuto originálnemu dokladu priložíte vypísaný VPD, a dáte na zaúčtovanie. V prípade, že platíte kred.kartou z podnikateľského účtu , bloček priložite ku bankovému výpisu a dáte na zúčtovanie. Horšie je to keď to uhradíte z vlastného účtu v takom prípade by som doporučila dať aj tento vlastný nie podnikateľský účet na zúčtovanie, v opačnom prípade by daňový úrad tento výdavok nemusel uznať. Radšej sa vyhnite takýmto úhradám.
ricij
26.11.04,13:37
3 - Ako je to pri platbach platobnou kartou z mojho osobneho uctu, napr. ked sa nedala pouzit karta podnikatelskeho uctu? Vystavuje sa nejaky pokladnicny doklad?

Dakujem za rady.
Ja by som to potvrdenie o bezhotovostnej úhrade vyhodil preč a dal to riadne z pokladne. Pokiaľ je tam málo peňazí, tak predtým vklad podnikateľa.
bachorikova
27.11.04,18:17
Musi na prijmovom a vydavkovom pokladnicnom doklade figurovat DIC firmy, ktora doklad vystavila alebo staci ICO?
Nike
27.11.04,18:36
Pokiaľ ja viem IČO aj DIČ.