anmary
28.09.06,11:29
Má niekto skúsenosť s renováciou starých drevených parkiet? Akým lakom ich nalakovať po vybrúsení? Viem že na trhu je množstvo druhov lakov, ja by som však chcela vedieť či má niekto s niektorým druhom skúsenosť. V každej predajni Vám vychvália práve ten, ktorý predávajú.:(
sonka1
28.09.06,10:18
Má niekto skúsenosť s renováciou starých drevených parkiet? Akým lakom ich nalakovať po vybrúsení? Viem že na trhu je množstvo druhov lakov, ja by som však chcela vedieť či má niekto s niektorým druhom skúsenosť. V každej predajni Vám vychvália práve ten, ktorý predávajú.:(

my sme si to dali urobiť firme, natreli nám to v 3 vrstvách nejakým vodouriediteľným lakom.--- nesmrdí
ale lepšie budú asi také polyuretánové, teda voči oteru sú lepšie, ale hrozne smrdia...

lakovali nám to tento rok v máji, zatial sa mi nejak velmi nezdá, že by boli tie parkety vyšúchané... hlavne ich zotieram - stačí mi raz za 2 týždne - iba takou vlhkou handrou, teda zbytočne ich nemáčam.
Samozrejme, že zametám a vysávam ich častejšie:)
Lubica3
28.09.06,10:27
My máme v byte takisto 30-ročné bukové klasické parkety, keď sme ich prvý krát dávali brúsiť a lakovať, tiež som chodila a zisťovala, čo a ako, záver mi vyšiel jednoznačne ekologický lak, spraviť aspoň 3 nátery. Prečo? Epoxidové laky sú samozrejme tvrdšie, vydržia viac, len to vyzerá ako palubovka v telocvični a ten smrad, keď sa to robí a omnoho dlhšie to schne. Ekologické laky - behom dňa urobíte aj viac náterov, vyzerá to prirodzenejšie. Je síce pravda, že už sme po 5 rokoch museli parkety zova prebrúsiť a prelakovať, ale hlavne preto, že fakt dostávajú zabrať - šúchanie stoličiek pri jedálenskom stole, malé deti s rôznymi autíčkami atď. Takže veľa zdaru a radosti z krásne urobenej roboty.
anmary
28.09.06,10:29
Mne ide hlavne o to, aby bol ten lak dostatočne "tvrdý". Brat natieral parkety lakom, ktorý mu poradili v predajni a po 2 mesiacoch sú na nich samé ryhy. Stačí aby mu na ne niečo spadlo a hneď to zanechý ryhu. Ten lak je zrejme dosť mäkký. Mám 2,5 ročného syna, ktorému nevysvetlím, že mu tam nesmie spadnúť ani hračka.
renatan
28.09.06,10:38
Ja mám tiež parkety v celom byte. V časti už asi 5 rokov a v časti od vlani. Lak sme použili epoxidový dvojzložkový lesklý a parkety sú nádherné. Známi použili taký istý, len matný a nebolo vôbec vidieť, že boli lakované. Mám komplet všetok nábytok podlepený filcovými koliesky, aj stoličky, anič sa mi teda neodiera a hlavne pri upratovaní nemám problém sama odstrčiť aj skrinku plnú kníh od steny. Len musia byť parkety kvalitne vybrúsené. Umývam ich bez problémov vodou. Lakovali sme 3 vrstvy a smrdelo to ako šlak, aj to bolo dosť drahé, ale neľutujem.
rede
28.09.06,11:46
My sme vlani dávali do obývačky dlážku a firma, ktorá nám to robila, nám doporučila dať Aliparket (lak na parkety). Aj v obchode nám to doporučili. Dávali sme 4 vrstvy, nesmrdel, ale vidno, že ho budeme musiať za krátky čas prelakovať. Z vlastnej skúsenosti ti odporúčam, vydrž radšej ten smrad, ale budú odolnejšie voči oteru a nebudeš musieť ich tak často prelakovávať a predídeš tak nezávideniahodným starostiam. Ja som bola rada, že nezapácha, lebo to z duše nenávidím, ale po týchto skúsenostiach by som to radšej vydržala.
anmary
02.10.06,05:51
Ja mám tiež parkety v celom byte. V časti už asi 5 rokov a v časti od vlani. Lak sme použili epoxidový dvojzložkový lesklý a parkety sú nádherné. Známi použili taký istý, len matný a nebolo vôbec vidieť, že boli lakované. Mám komplet všetok nábytok podlepený filcovými koliesky, aj stoličky, anič sa mi teda neodiera a hlavne pri upratovaní nemám problém sama odstrčiť aj skrinku plnú kníh od steny. Len musia byť parkety kvalitne vybrúsené. Umývam ich bez problémov vodou. Lakovali sme 3 vrstvy a smrdelo to ako šlak, aj to bolo dosť drahé, ale neľutujem.


A nevieš mi náhodou povedať názov toho laku? Ja vydržím aj ten smrad a redšej si priplatím za kvalitu. Na brúsenie si objednávam firmu a myslím si, že volať ich o chvíľu zasa a znova platiť nie je najrozumnejšie.
SERVIS
02.10.06,10:10
My sme tiež dávala lak so smradom, bol to nejaký fínsky lak - na lode a člny.
Bežne ho mali v drogérii. Ozaj je tvrdý, mužovi spadlo kladivo a nezostala ani stopa.