jarek26
01.05.22,13:44
Dobry den.
chcem sa opytat ak som podal okamzite skoncenie pp ,v pondelok mu pride doporuceny list,ze piatkom koncim.mam uvedene aj dovody,tak nemusim od pondelka nastupit do prace?
Dakujem za odpovede
ivka70
01.05.22,11:49
Okamžite skončenie PP a doručenie poštou veľmi dokopy nejdu. Ako vieš, že to zamestnávateľ v pondelok preberie? Môže to mať na pošte uložené až 18 dni. Prečo si to nezobral osobné do firmy v piatok alebo v pondelok?
Každopádne v pondelok ešte musíš do práce, keďže to ešte nebude doručené pred zmenou.
Aké sú dôvody okamžitého skončenia PP?
jarek26
01.05.22,11:56
Lebo som dal 1triedu.a je to z dediny do mesta.na poste mi to povedala.ale mate pravdu 18 dni ulozena zasielka.ja som dal paragraf 69 ohrozujuce zdravie a zivot v praci.a nevyplanie dovolenky.ale on s tym nesuhlasi.tak som dal postou.boji sa .asi mi da dohodou alebo vypovedou okamzite skoncenie pp.
ivka70
01.05.22,12:06
Nebojis sa to poslať alebo bojíš sa to osobne priniesť?
Ak vieš preukázať ohrozenie života či zdravia, môžeš prácu odmietnuť. Čiže aj keď do práce prídeš, nemusíš ju vykonávať.
Ale tá poznámka - dal som ... znie ako keby si si len vyberal z možností paragrafu 70.
Naozaj to vieš preukázať? Bez toho je totiž také okamžite skončenie PP neplatné.
veronikasad
01.05.22,12:15
Nevyplatenie akej dovolenky?
jarek26
01.05.22,12:17
Od psychiatrie mam lekarke vysetrenie,lebo som napadol zamestnanca v praci,ale on sa boji tu kameru zverejnit,boji.ale tam na kamere je vsetko,boji sa,aby nemal problemy.ja tam nechcem ist co ked zase nieco urobim.a furt sa chytim zo zamestnavatelom.furt sa hadame kazdy den.
veronikasad
01.05.22,12:20
Tak poziadaj zamestnávateľa o ukončenie pracovného pomeru dohodou k určitému dátumu. S tým zamestnávateľ určite bude súhlasiť.
Katy a R
01.05.22,12:58
Ak je situácia naozaj taká neúnosná (ako si doplnil) a list si už poslal - tak jednoducho tam nechoď (ak aj absencia bude) . A uvidíš, ako sa k tomu zamestnávateľ postaví . Zrejme (len predpokladám) to nebude okamžité skončenie PP - tam sú presne dôvody, že kedy, tiež zamestnávateľovi vyplývajú z toho určité povinnosti (hlavne finančné a to asi nebude chcieť) .
Skôr ti navrhne dohodu si myslím (podľa toho, čo si napísal). Možno nejaká PNka aspoň zatiaľ by bola vhodná, ak je na to dôvod? či?
kopretinka
01.05.22,14:13
Načo otváraš novú tému?? prečo nepokračuješ v pôvodnej?? https://www.porada.sk/t331019-and-69-zakonnik-prace-okamzite-skoncenie-pp.html#post3228645
jarek26
01.05.22,15:47
Dakujem
pavol54
01.05.22,15:58
Pokiaľ viem tak o výpovedi sa nediskutuje, to čo povie zamestnávateľ ja vašu okamžitú výpoveď podľa § .. neakceptujem, ale navrhujem §.. ukončenie pracovného pomeru dohodou?
veronikasad
01.05.22,16:23
Pavol, nerieši výpoveď, ale okamžité skončenie pracovného pomeru ...
pavol54
01.05.22,18:29
Zákonník práce pozná len ukončenie pracovného pomeru výpoveďou alebo okamžité ukončenie pracovného pomeru výpoveďou, alebo dohodu o ukončení pracovného pomeru alebo je ešte iný §?
veronikasad
01.05.22,18:32
jáááj, raguješ na komentár zadávatela z 14:56, lebo v zadaní o okamžitej výpovedi nič nečítam ,,,
Katy a R
01.05.22,18:40
Pali zadanie: "okamžité skončeniePP"- žiadna výpoveď! pozri ZP.
No a keďže zrejme ten list, čo poslal na ten § 69 nebude stačiť (aj keď naisto neviem) - tak by tá "Dohoda" bola podľa mňa najschodnejšia