salpaka
02.05.22,08:26
Ahojte, potreboval by som radu. Vo faktúre za elektrinu mám uvedený istič 25A pre byt. V skutočnosti je ale namontovaný 20A starý bakelitový istič. Chcem ho vymeniť za 25A.
Ako postupovať? Stačí mi zavolať elektrikára, ktorý mi ho vymení, alebo to robí iba ZSDIS?
Ďakujem za konštruktívne odpovede
magdika
05.05.22,06:43
Keď sa jedná o hlavný istič pred elektromerom, je zaplombovaný, tak je nasledovný postup :Zistiť číslo odberného miesta z faktúry, zavolať na č. 0800 311 567 a tam nahlásiť výmenu hlavného ističa v súlade so zmluvou 25A. Po odsúhlasení môže vymeniť istič aj elektrikár.
salpaka
05.05.22,15:44
Ďakujem, už som sa ozval na stránke ZSDIS cez kontaktný formulár a odpovedali. Potvrdili, že na odbernom mieste je schválený istič 25A, preto nie je potrebné uzatvárať novú zmluvu o pripojení. Odkázali ma na ich zoznam elektrikárov. Pri výmene je potrebné požiadať (telefonicky alebo mailom) o odplombovanie prevádzkovej plomby, to hneď schvália a po namontovaní nového ističa prídu ich zamestnanci obnoviť prevádzkovú plombu, čo ma vyjde 29,58 € podľa aktuálneho cenníka (máj 2022).