nikaalex
02.05.22,20:34
Dobry vecer. Manžel bude podávať nemecke DP, potrebuje aby som ja podala nulové daňové priznanie na Slovensku. Celý rok 2021 som bola na rodičovskej dovolenke a poberala rodičovský príspevok. Viete mi niekto poradiť, ako takéto priznanie vyplniť? Co bude prílohou DP? Potvrdenie z upsvar o poberani RP? Môžem podať toto priznanie bez pokuty keď už je po 31.3.? Veľmi pekne ďakujem za Vaše odpovede.????
veronikasad
02.05.22,19:32
potrebuješ výpis z daňového priznania k manželovmu nemeckému ? Nestačí potvrdenie FS, že si DP nepodávala ? Tvoj pracovný pomer počas RD trvá ?
veronikasad
02.05.22,19:50
ak pracovný pomer trvá, prilož k DP typu A nulové Potvrdenie o zdanitelných príjmoch za rok 2021 od zamestnávatela.

Aj keď bude DP typu A nulové, ide o podanie po termíne a minimálnej pokute zo strany FS sa zrejme nevyhneš.

Potvrdenie o poberaní rod.príspevku k DP neprikladáš.
kn-alka
03.05.22,04:18
Musíš podať DP typ A - bez príloh, nič nemusíš prikladať, len podáš "prázdne" daňové priznanie, k tomu vyplníš formulár E9 so žiadosťou daňového úradu, aby ti ho potvrdili. Toto E9 budeš potrebovať k nemeckému DP, aj ty aj manžel.

Samozrejme treba očakávať cca 20€ pokutu za oneskorené podanie DP.
kn-alka
03.05.22,04:19
k DP netreba nič prikladať - len podať nulové DP
nikaalex
03.05.22,05:02
Veľmi pekne Vám ďakujem, pomohli ste mi. ???? vsetko dobre prajem.
kn-alka
03.05.22,05:04
treba vyplniť E9-žiadosť a E9-Nemecko..... preklad je len návod na použitie :)
kn-alka
03.05.22,05:05
nie, žiaľ nestačí - som z pohraničia, vyplňujem DP ostošesť všetkým, ktorí pracujú v Rakúsku a Nemecku
Mila123
03.05.22,07:01
Veronika, pre zahraničné DU musí byť podané DP v každom prípade, i keď nie je žiaden príjem, na základe podaného DP si vyžiada z DU zo SK daňovník E9 ......ak by bola zamestnaná a požiadala zamestnávateľa o RZD, pokuta by nebola......inak prečo by jej robil zamestnávateľ RZD keď žiaden príjem nemá?
veronikasad
03.05.22,07:27
Jarka, nikde nepíšem o RZD, ale o potvrdení o zdanitelných príjmoch... Nikde nepíše či pracovný pomer trvá ... Inak, nemam osobné skúsenosti s podávaním DP v Nemecku, to som len nahlas "zauvažovala"...
Mila123
03.05.22,12:23
Veronika, ja ťa "nesekám", rada ťa čítam, dobre radíš.....neber to ako kritiku.......a po vybodovanom úseku odpovedám postupne ......teda ak by mal podané RZD nebola by pokuta...nič viac......moje komentáre nie sú kritikou Tvojich......dopĺňam