daja
28.09.06,12:15
Prosím pomóc, som zúfalá. Potrebujem skontrolovať účet DPH. Všetky doklady v hlavnej knihe aj v knihe DPH som skontrolovala - všetko sedí. Napriek tom mám závazok zostatok v hlavnej knihe nižší ako mi vlastná vyhádza daňová poivnnosť.
Prosím poraďte ako skontrolovať účet 343 aby to bolo vždy v poriadku.
Dada
28.09.06,10:20
Ja si stále preúčtovavam zostatky z analytík DPH na účet DPH platby. A odkontrolovávam si to mesačne s priznaním DPH a stále mi to sedí, samozrejme, že účtujem aj o halierových rozdieloch.
Nenazbieralo sa ti to tam kvôli halierovým rozdielom?
daja
28.09.06,10:27
Ja tiež účtujem aj halierové rozdiely, tak to asi nebude ono.
renatan
28.09.06,10:27
Kontrolujem si DPH po mesiacoch a kde mi vyskočí chyba, tam to hľadám. Mi napr. škriatok niekedy účtuje namiesto 343 kurzové rozdiely a tak už viem, kde hľadať. Záleži myslím aj na softw., aké výstupy ti ponúka a potom podľa jednotlivých zostáv je možná kontrola. Zvyknem si vyselektovať napr. vydané faktúry a viem, že DPH je na DAL a kde vidím rozdiel, tak to kontrolujem, takisto u prijatých fa. opačným spôsobom. Ťažko ti lepšie poradím, neviem aký máš program. Ja mám Pohodu.
alex1
28.09.06,10:31
Problém môže byť aj v programe. Ak máš doklad, ktorý zaúčtuješ napr. v 9 mesiaci a plnenie ti nastalo v 8, v účtovníctve ti ho program ťahá do 9 a v priznaní to máš už za 8. A potom ti nebudú sedieť ani 343 s daňový priznaním.
daja
28.09.06,10:33
Ďakujem Vám všetkým, idem to skúsiť pozrieť ešte raz. Možno som niečo "prekukla".
renatan
28.09.06,10:40
Súhlasím s Alex1, problémy robia aj dátumové posuny. Ja mám napr. zaúčtované záväzky až do konca roka a na to si tiež musím dať pozor.
sta
28.09.06,10:41
súhlasím s alex1, ja si tiež vždy najprv skontrolujem, či mi to program zaúčtoval do správneho obdobia, či som sa niekde nepreklepla a potom si okontrolujem faktúry podľa účtov 311 a 321. :rolleyes: