kamka2020
06.05.22,05:48
Vedel by mi niekto poradiť? Nemôžem podpísať dokument cez finančnú správu. Keď zadám podpísať KEP, zobrazí sa mi hlásenie - že sťahuje aplikáciu cez www.slovensko.sk , hlásenie zmizne a ďalej nič až kým nevypnem hlásenie. Hlási mi to, že si mám stiahnuť aplikácie D.signer alebo Java, ale to všetko mám. Doteraz mi to fungovalo v poriadku Ďakujem za radu.
Nandrolon
06.05.22,03:52
Pozri, či máš obidve aplikácie aktualizované na najnovšiu verziu.
kamka2020
06.05.22,04:28
cez slovensko.sk som stiahla viackrát a znovu odinstalovala,a zase stiahla, čiže určite je aktuálna a JAVA ked na nu kliknem tak mi to neotvorí. No v tom hlásení mi to hlási, že bud Java alebo d.signer a d.signer mám.

Prikladám uvedené hlásenie: Prosím, počkajte na inicializáciu aplikácie D.Signer/XadES pre vytvorenie kvalifikovaného elektronického podpisu (KEP). V prípade, že inicializácia aplikácie D.Signer/XadES trvá príliš dlho alebo nastala neočakávaná chyba, uistite sa, že:
máte nainštalovanú a nakonfigurovanú aplikáciu D.Launcher
povolili ste prehliadaču spracovanie odkazov typu „ditec-dlauncher:“ pomocou aplikácie D.Launcher
máte nainštalované behové prostredie Java (odporúčané), alebo aplikáciu D.Signer/XadES .NET (verzie 4.0 a vyššie)

Viac informácii môžete získať návštevou portálu ÚPVS slovensko.sk

Javu som sťahovala - aktualizovala cez oficiálnu stránku.
Nandrolon
06.05.22,04:31
Skús dať proste aktualizovať komplet celý windows, nabehnu ti aj najnovšie aktualizácie .NET FRAMEWORK. Takto na diaľku je problém radiť.
Nandrolon
06.05.22,04:32
Java sa ale dáva aktualizovať buď automaticky, alebo osobitne. Windows ju neaktualizuje.
avalik
06.05.22,04:47
buď aktualizovať javu alebo zakázať javu
ivka70
06.05.22,05:04
aky web prehliadac pouzivas? a ako sa tam prihlasis?
kamka2020
06.05.22,05:34
áno zákazať, už mi to funguje. Zakázať je nutné v aplikácii Dlauncher v nastaveniach.