kikoza
28.09.06,12:23
Má niekto z Vás prosím skúsenosti s účtovaním RRA?
kikoza
02.10.06,06:55
Viem, že ich je málo, ale naozaj nikto?
hetty
02.10.06,10:05
Ak je RRA Združením právnických osôb, čo pravdepodobne bude účtuješ podľa účtovnej osnovy pre neziskové organizácie/nezaložené za účelom podnikania/. Alebo do určitého obratu aj v jednoduchom účtovníctve. Ak chceš poradiť niečo konkrétne napíš mi. Ahoj
kikoza
03.10.06,04:47
Je to záujmové združenie práv.osôb. Zdedila som účtovníctvo-teda ešte nemám doklady,ale budú. Trocha som si prešla poradu,veľa som sa nedozvedela ale tiež mi to vychádzalo tak,že sa použije účt.osnova pre nezisk.org. No účtovníctvo z minulého roka /niečo mi z neho ukázali/ sa robilo s účt.osnovou pre podnikateľov.Neviem,čo teraz ďalej,ako budem pokračovať a zároveň ani to,či je nejaký rozdiel v účtovaní,keďže som podľa inej osnovy ešte nikdy nerobila.Keď môžeš,prosím,poraď. Ďakujem.
hetty
03.10.06,11:45
Nie je veľký rozdiel medzi účtovníctvom pre podnikateľov a neziskovkou. Takže určite budeš musieť začať celý rok od znova. Presunieš zostatky podnikateľských účtov na tie účty, ktoré majú neziskovky a urobíš o tom zápis. Účtovnú osnovu ti viem poskytnúť a odporučiť tiež knižný materiál.
kikoza
03.10.06,12:25
Veľmi by si mi tým pomohla. Pred chvíľou som sa dozvedela,že na druhý týždeň im príde kontrola a musím stihnúť zaúčtovať aspoň polrok. Čo teraz...
hetty
04.10.06,05:17
Posielam Ti cez súkromné správy telefónne číslo a ozvi sa mi.
kikoza
05.10.06,06:45
Posielam Ti cez súkromné správy telefónne číslo a ozvi sa mi.
Hetty,už som Ti dnes 4-krát napísala tú istú správu ale stále ma vyhodilo,že nie som prihlásená:eek: a samozrejme správu vymazalo.Skúsim neskôr. Zatiaľ veľký bodík za pomoc.Ďakujem.