rastiček
08.05.22,13:44
Dobrý deň
Z manželkou nie sme rozvedený aby sme nemuseli deliť majetky už nežijeme v jednej domácnosti cca dva roky. Ja som sa zo spoločného bytu odsťahoval z tým že jej nechávam byt ktorý sme spolu nadobudli. Momentálne bývam v podnájme a chcel by som si kúpiť byt tak aby manželka nemala na neho nárok keďže si ho financujem úplne sám bez toho aby mi manželka nejako prispela.
Ak by mi pred kúpou bytu podpísala u notára zúžené BSM nemohla by mi v budúcnosti robiť problémy ak by sa rozhodla požiadať o rozvod. Poprípade ako by som mohol kúpiť nehnuteľnosť počas manželstva tak aby mi nemohla v budúcnosti robiť problémy ak by sa rozhodla požiadať o rozvod.
Rasťo
buchač
08.05.22,12:54
Sa rozveď a máš po problémoch....alebo dokedy sa mieniš takto realizovať ?
romana147
08.05.22,12:55
nežijete spolu
rozved sa
vysporiadaj
kúp
rastiček
09.05.22,04:54
Rozvod som už navrhoval. z tým že byt ktorý teraz vlastníme sa prepíše na už dospelé deti ale z tým nesúhlasí. Rozvod by prebehol dosť rýchlo ale majetkové vysporiadanie to už bude beh na dlhé trate a teraz sa mi ponúkol na terajšiu dobu veľmi výhodná kúpa a dosť sa z predajom ponáhľajú.
buchač
09.05.22,05:03
rastiček (Dnes 07:54) Rozvod som už navrhoval. z tým že byt ktorý teraz vlastníme sa prepíše na už dospelé deti ale z tým nesúhlasí.
====================
Nebuď mäkký...pridrb jej jednu, nech vie, kde je sever a nech nevymýšľa. ;) :D

Rozvod jej nenavrhuj, ale rovno podaj návrh na súd.
Pri ďalšom súde - delení BSM bude rozhodovať súd a ženská si to možno aj uvedomí.
Nechce prepísať na deti ?...a čo, vezme byt do hrobu ?

Ak máš rodičov alebo súrodenca, ktorým bezvýhradne dôveruješ, tak nech ten nový byt "kúpia" (zaplatíš ty)..a následne byt "dostaneš" do daru....a milostivá utrie gamby.
Nandrolon
10.05.22,11:32
Zaujímavé čítanie
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))
Mária27
10.05.22,16:57
Dohoda o zúžení BSM má svoje medze. V pochybnostiach sa má za to, že manželia nemôžu rozsah vecí spadajúcich do BSM obmedziť natoľko, aby toto spoluvlstníctvo prakticky vylúčili. Aj preto sa na takú dohodu vyžaduje forma notárskej zápisnice. Zúžením BSM možno napr. vyňať príjmy z podnikania či výnosy, úžitky a prírastky veci patriacej len jednému z manželov, veci do určitej hodnoty a pod.

Nie je možná dohoda o zániku BSM počas manželstva. Rozhodnúť by o tom mohol súd zo závažných dôvodov (§ 148 OZ), medzi ktoré (okrem rôzneho druhu poškodzovania) môže byť aj dlhotrvajúce zrušenie spoločnej domácnosti. To by ti však možno trvalo dlhšie ako vyporiadanie BSM po rozvode.

Ak sa rozvedieš, BSM zanikne hneď a môžeš si kupovať čo chceš. BSM pritom nemusíš mať vyporiadané. Nakoniec, ak si do troch rokov po zániku BSM nevyporiadate dohodou alebo nepožiadate súd, BSM sa vyporiada aj samo (§ 149). Zo spoločného bytu budeš vlastniť 1/2.