oniiicek
14.05.22,16:00
Dobrý deň,

stala sa mi mojou nepozornostou nasledovna vec. Mal som PZP vozidla uhradzane polročne. Druhu platbu som neuhradil ( v domneni ze mam uhradený cely rok platnosti na ZELENEJ KARTE) a poistovna mi vypovedala zmluvu. Co je najhorsie neprisiel som na to kym som si dnes nekontroloval platnost Zelenej karty. Ta mi mala skoncit teraz v maji, no kedze som neuhradil PZP mam neplatne cely predosli polrok. Zmluva bola ukoncena k decembru 2021. No kedze mi chodi vela emailov naozaj som nejako email od poistovne prehliadol.

Ihned ako som to zistil som si zalozil online nove PZP poistenie v tej istej poistovni ako doteraz - aj ho ihneď uhradil. Chcem sa opytat, ako to je spatne za tych 6 mesiacov, co som mal neuhradene PZP - teda auto bez PZP? Budem platiť pokutu, alebo je možne doplatit tych 6 mesiacov?

Jedine moje štastie, že ma policia nekontrolovala a ani som nemal nehodu, kde by na to niekto prisiel skor ako ja a priamo by som na to doplatil. No aj tak ma to trapi ked je to urcite vedene niekde v databaze. Ak mate niekto skusenost, ako ste postuzpovali? Idem v pondelok aj priamo na poistovnu sa opytat. Naozaj to nebolo umyslene, doteraz som mal vzdy vsetko na 100% uhradene.

Ďakujem za každú radu
Katy a R
14.05.22,16:18
Ak si nemal nejakú škodovú udalosť a ani ťa nikto nevyzýval na nič - tak nerieš. Načo by si tam chodil? Stará PZ bola do decembra platná - samozrejme poisťovňa má nárok na poistné do tejto doby (predpokladám, že si vyrovnal - či? ) . Teraz máš nové platné PZP a basta - nezabudni včas platiť;) Ak neplatíš - poisťovňa ti po mesiaci zruší PZP (resp aj inak môže byť - treba čítať mail - že čo ti píšu;))