yvann
14.05.22,23:23
Telefon má Android 4.00 a veľa aplikácie nefungujú,
jelalim
15.05.22,06:49
Ano je to možné, oficiálna verzia je max 5.1 a neoficiálna verzia andoid 7.0

Uzivatelsky jednoduche to nebude.
navod je https://www.rootupdate.com/update-xperia-z1-to-nougat-70-n-cm14-rom/
pripadne pohladaj na google / youtube.

Pripadne to odnes to akeho kolvekservisu, kde Ti to urobia za 40minut. Predtym si vsetko (kontakty, fotky) odzalohuj, po aktualizacii v telefone nebude nic.

Aktualizacia andoidu nie je ale vseliek, ist to pojde, ale bude to pomale, a bude to tak ci tak este viac zrat tu 10 rocnu baterku. Ak Ti teraz vydrzi baterka od rana do vecera, po aktualzacii Ti vydrzi od rana kedy vydes z domu a odpojis mobil z nabijania po stvrtu, alebo piatu lampu na ulici.
buchač
15.05.22,08:44
Hm...v starom mobile huawei mám verziu 6.0 a ani za svatého nechcel ísť vyššie.
Nandrolon
16.05.22,08:19
Ja by som šiel cestou nového, lacného smartfónu, ktorý bude takmer vo všetkých /ak nie skutočne po všetkých/ stránkach lepší ako tvoj doterajší.
A ešte v servise platiť od starého črepa, to by som určite nerobil...
Neviem ako teraz, ale okolo 80-110 eur sa dá v akcii nájsť slušné delo, samozrejme ak teda netrváš na tom, platiť ďalšiu stovku za značku na ňom.
duves
16.05.22,13:48
Podpora od vyrobcu je len na vyššiu verziu, napr. ak bol android 6 z vyroby, spravidla vyrobca vyvinie verziu Android 7. Neda sa to na vyššie androidy, su stranky, kde sa tomu venuju, ale pride mi to komplikovane. A treba najst aj spravny ROM pre konkretny typ fonu. Je to bez zaruky na vlastne riziko.
duves
16.05.22,13:51