Benko
16.05.22,08:12
V roku 2021 prijalo OZ – šport cyklistika a turistika charitatívnu reklamu 4500 eur bol tam aj účel.
Problém je že nevedia vydokladovať použitie tej sumy, lebo všetko si robili sami. Majú len nejaké bločky z nákupu potravín pre dobrovoľníkov a zmluvu s občanom (otec jedného z výboru) na nákup tých záhradných stanov aby im nesvietilo slnko keď robili úpravy v teréne.
Teraz fakt neviem čo s tým, či dorobiť zmluvy o dielo na jedného z nich alebo zdaniť ten príspevok, čo mi je ľúto, lebo sú to ešte „chlapci“ aj keď majú cez 18, venujú sa niečomu rozumenému a teraz keď im to dodaním budú smutní a určite aj znechutení.
Čo mi prosím poradíte? Určite nie sú jediní ktorí začínajú a nevedia ako na to. A ja tiež.
Ďakujem
ivka70
16.05.22,06:24
Kto im ten prispevok dal a ako ho ten darca vyuctoval?
Benko
16.05.22,06:52
klasická slovenská sro, plátca dph, OZ vystavil faktúru na poskytnutie reklamu.
Mila123
16.05.22,08:24
kde o.z. spotrebovalo 4500,- €? pozrite si na § 13 ods. 1 pís g ZDP, či spĺňate podmienky podľa § 50, ods. 5 ZDP....v takom prípade nemusíte zdaňovať, ale musíte preukázať použite 4500,- €
Benko
16.05.22,11:28
Ďakujem, zdaňovať nemusia ale preukázať nevedia účel podľa podľa zmluvy. Vyslovene je tam, že na preteky a sústredenia. Peniaze sa minuli hlavne na tréningy, úpravy trate, dobrovoľníkov ..., toto v zmluve nebolo. Lebo tej sročke musia vydokladovať použitie.
Mila123
16.05.22,12:20
mám to brať tak, že peniaze si rozdelili (podľa ich "cenníka", bez dokladovania?) a teraz účtovníčka to má riešiť????
Benko
16.05.22,16:16
Nie, peniaze mali minúť na súťaže a sústredenia, tie sa nekonali. Doklady majú na iný účel - tréningy, úpravy tratí dresy napr.
Mila123
16.05.22,19:22
nepodarí sa Vám osloviť firmu, ktorá prispela na reklamu , aby sa urobil dodatok ku zmluve a zakomponovať zmenu použitia prostriedkov,?
faro1
17.05.22,04:34
Benko

Teraz fakt neviem čo s tým, či dorobiť zmluvy o dielo na jedného z nich alebo zdaniť ten príspevok, čo mi je ľúto, lebo sú to ešte „chlapci“ aj keď majú cez 18, venujú sa niečomu rozumenému a teraz keď im to dodaním budú smutní a určite aj znechutení.
peniaze mali minúť na súťaže a sústredenia, tie sa nekonali.
Peniaze sa minuli hlavne na tréningy, úpravy trate, dobrovoľníkov .
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Trochu tomu rozumiem. Peniaze, alebo časť ste použili ako odmeny pre členov OZ, čo je ľahkovážne, pretože darca vám peniaze poskytol na iný účel, kde odmeny - platy sú vylúčené z poskytnutého príspevku. Angažujem sa v jednom OZ a všetky darovacie zmluvy majú klauzulu kde sa vylučujú možnosti na platy pre členov OZ. Na to sú darcovia citliví, aby sa niekto neobohatil z ich daru.
Ako spomenula @ Mila123 skúsiť osloviť darcu a spraviť dodatok ku použitiu finančných prostriedkov, pretože tréningy a sústredenia sa nekonali kvôli - udať dôvod.....