Cyros
16.05.22,23:12
Prosím o radu. Na chalupe by som chcel do slnečného rohu (vid.foto - je to orientované na juho-východ) zasadiť nejaký pekný krík, alebo stromček tak aby na slnku vydržal a zároveň bol pekný-reprezentatívny, skrátka aby sa tam hodil. Videl som krásne rododendróny Yaku Fantastica, ale tie sú vraj vhodné skôr do polotieňa. Nebránim sa ani nejakej peknej tuji, niečo ako má suseda - vid. obrázok, prípadne inému ihličnanu. Hlavne nech to nenarastie viac ako 1,5-2m. Ďakujem.
ivka70
17.05.22,04:33
Celkom dekorativny a tvarovatelny je ibistek syrsky, ktory chce vyslovene teple, bezveterne stanovisko. Da sa vybrat z roznych farebnych kombinacii kvetov. Existuje ako krik alebo sa da zohnat aj na kmienku, dorasta tak do 2 metrov, ale strihanie mu prospieva, cize da sa udrzat aj na mensej vyske.
Jarka 1
17.05.22,11:37
Skús pozrieť Ceanothus. Je ich viac druhov podľa rozmerov a obdobia kvitnutia. Je to neopadavý krík a má rád slnečné stanovisko. Mala som v záhrade, ale už väčší mi mojou chybou po presadení vyschol. Tento rok som zatiaľ nezohnala. Chcem ho znovu. Rozkvitnutý je nádherný.
BXLmiami
17.05.22,12:26
ríbezle,do výklenku figa :-D
ivka70
17.05.22,12:41
Ta figa nie je zly napad :)
BXLmiami
17.05.22,12:53
Aj ríbezle sú dobrý nápad.Pri čiernych ušetríš za Cečka z lekárne.Idú zlé časy,treba využiť každý kúsok zeme okolo domu.
Jarka 1
17.05.22,13:03
Tiež sa mi ten nápad s figou páči :)
Cyros
17.05.22,20:18
Ďakujem
Cyros
17.05.22,20:19
Ríbezlí a egrešov máme dosť. Tu skôr niečo dekoratívne.
buchač
18.05.22,05:30
Na jednom mieste (mimo skalky) sme chceli vyplniť prázdne miesto, nuž rozhodnutie padlo na túto drevinu (foto je ilustračné). Momentálne rastie nové ihličie, na parádu.


Smrekovec opadavý
Smrekovec opadavý pendula je previslý strom z čeľade borovicovitých. Má svetlo zelené, na jeseň fascinujúce oranžovožlté ihličie. Dĺžka ihličia je 2-3 cm. Je svetlomilný a jeho nároky na pôdnu a vzdušnú vlhkosť sú stredné. Dobre rastie aj na vápencoch a dolomitoch. Začína rodiť šišky v 10-15 roku. Najintenzívnejší rast prebieha okolo 20. roku a trvá do 100. roku.

Poznámka - do toho rohu by len jeden krík/stromček bolo málo...nevyznel by osamotený. Určite by sa tam hodilo k nemu aj niečo iné.