IVEB
18.05.22,07:09
Dobrý deň, robíte zo zamestnancami Dohodu o zrážkach zo mzdy pri vyúčtovaní Finančného príspevku? Teda sa pýtam ,ak vyplatím napr. 30.4.2022 FP na máj a v májovej výplate na základe dochádzky zistím , že dostal viac ako mal nárok , tak mu to strhnem z výplaty, musím robiť aj Dohodu o zrážkach zo mzdy z tohto titulu?
Tweety
18.05.22,05:13
Samozrejme, že áno. Bez dohody so zam-com nemôžeš vykonať takúto zrážku.
IVEB
18.05.22,05:23
A to platilo stále , napr. aj pri stravných lístkov v minulosti ? Nikdy sa takáto dohoda na takýto typ zrážky nevykonávala , veď je jasné keď vyplatím zamestnancovi niečo navyše , tak mi to proste musí vrátiť ako inak.Je to na hlavu postavené ,ale dobre.Existuje nejaký vzor na takúto dohodu ?
Tweety
18.05.22,05:25
Samozrejme, že dohoda bola potrebná aj predtým, veď to máš v ZP. Nie je to na hlavu postavené, skôr to, že ste porušovali ZP. A či je nejaký vzor ?, každý si dohodu prispôsobí podľa svojich potrieb. Ale skú pozrieť na gôgli. isto tam nejakú nájdeš.
Pozri našla som raz dva: https://www.profesia.sk/kariera-v-kocke/vzory-dokumentov/vzor-dohody-o-zrazkach-zo-mzdy/
Tweety
18.05.22,05:46
ď
IVEB
18.05.22,05:50
Ja mám vzor na dohodu o zrážkach zo mzdy ohľadne vyúčtovania zálohy, takže si to prispôsobím , ja som teraz prevzala mzdy po bývalej kolegyni a ona žiadne dohody na SL ani FP nerobila, tak to chcem dať do poriadku,.
Tweety
18.05.22,05:54
ok, tak postupuj podľa zákona