Viera R.
18.05.22,08:01
Dobrý deň. Sestra mala invaliditu na 45 % Neviem presne názov diagnóz, odpadávanie v dôsledku poruchy rovnováhy, problémy s chrbticou.V marci jej aplikovali po predchádzajúcich ťažkostiach kardiostimulátor (porucha srdcového ritmu, bola diagnóza, ktorú mi povedala doktorka, keď som sa informovala o zdraví sestry) Požiadali o zvýšenie invalidity. Prišla jej odpoveď, že invalidita zostáva na 45 %. Bola som z toho dosť prekvapená, že kardiostimulátor nie je dôvod na zvýšenie invalidity. Prosím o info, poznáte niekoho, kto má kardiostimulátor a aké ma priznané percento invalidity.
ivka70
18.05.22,06:14
Pri posudzovani invalidity sa posudzuje hlavna diagnoza + za ostatne diagnozy je zvysenie max. o 10%.
U sestry sa zjavne hlavna diagnoza nezmenila a mala uz priznanych 10% za ine diagnozy, teda dalsia diagnoza (kardiostinulator) uz nemala co navysit.

Takze to nie je len o samotnom kardiostimulatore, ale o kombinacii diagnoz, ktore ma.

https://uzitocna.pravda.sk/dochodky/clanok/555753-ako-prebieha-posudzovanie-invalidity/

- miera poklesu schopnosti pracovať v percentách sa určuje podľa druhu zdravotného postihnutia, ktoré je rozhodujúcou príčinou dlhodobo nepriaznivého zdravotného stavu, a so zreteľom na závažnosť ostatných zdravotných postihnutí. Jednotlivé percentuálne miery poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť sa pritom nesčítavajú.

- mieru poklesu schopnosti pracovať možno zvýšiť najviac o 10 %, ak závažnosť ostatných postihnutí ovplyvňuje pokles schopnosti pracovať. Obdobne to platí, ak pokles schopnosti pracovať je dôsledkom viacerých zdravotných postihnutí podmieňujúcich dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav.
Dáša_
18.05.22,07:45
Priznám sa, že osobne by som sa skôr obávala, že z dôvodu zavedenia kardiostimulátora skôr to percento znížia. Lebo by to mal byť zákrok, ktorý by mal výrazne s poruchami rytmu pomôcť žiť kvalitnejší život. Poznám síce ľudí s kardiostimulátorom, ale tí sú už na dôchodku, tak toto neviem veru posúdiť.