LuciaDa
18.05.22,15:36
dobry den, chcela by som sa opytat, ponukli mi pracu v darcekovom obchode, som dlhodobo evidovana na urade prace, pani ma chce zamestnat cez projekt uradu prace na 6 mesiacov. Otazka znie, ak nebudem s danou pracou spokojna, za akych podmienok mozem od zmluvy odstupit. Pani povedala, ze tam nie je skusobna doba a ze pocas tych 6 mesiacov sa odist neda, ake by to malo pre mna nasledky? je to vobec v ramci zakona? Ak si najdem pocas tejto doby ine zamestanie, podla mna by nemal byt problem odist, ale kedze mi tvrdi, ze skusobna doba tam nie je, nepozdava sa mi to.
veronikasad
18.05.22,15:00
Pokiaľ si nedohodnete v pracovnej zmluve skusobnu dobu, platí pre teba jednomesacna výpovedná doba, ktorá začína plynúť prvým kal.dnom nasl.kal.mesiaca. Nepodpisuj prác.zmluvu s dlhšou výpovednou dobou. Informuj sa tiež či nejde o zmluvu bez soc.poistenia.
LuciaDa
18.05.22,18:38
veronika, dakujem, ona mi tvrdi, ze to nie je pracovna zmluva, ze zmluvu mi neda, ale ze to ide cez projekt uradu prace, tak co to je potom za pracovny pomer. neporadis?
Mila123
18.05.22,18:50
Veronika, nezrušili už výnimku?
veronikasad
18.05.22,18:57
nepostrehla som ...
veronikasad
18.05.22,18:58
Lucia, ak si evidovaná na UP, choď sa tam opýtať. Nie je to absolventská prax?
LuciaDa
19.05.22,08:20
absolventska prax nie, mam 40 rokov
Katy a R
19.05.22,08:33
lucia - veď ty musíš vedieť, že o aký projekt sa jedná ... napr ja som sa stretla s "dobrovoľníckou službou" - to bolo podobné - tiež na 6 mesiacov a pre dlhodobo nezamestnaných (§52 a z 5/2004) . Samozrejme môže to byť aj niečo iné, tie projekty sú rôzne - nesledujem..
Takže najskôr si to ujasni sama - na UPSVaR ťa určite usmernia. .
V každom prípade to dotuje UPSVaR - takže si treba rozmyslieť, či tam vydržíš, lebo ak nie, tvoja "zamestnávateľka" by potom mala problémy s dotáciou. Resp si zisti, či za teba môže niekto iný pokračovať - ak by si odišla.
ivka70
19.05.22,09:30
este by to mohla byt nejaka zmluva v ramci dobrovolnictva (to je podobne ako absolventska prax len pre neabsolventov) ....podpisovala si nieco s UP ?
tam mas potom aku zmluvu si podpisala a na ako dlho.
V takom pripade UP vyplaca prispevok, ale nemas mzdu ...je to najm pre dlhodobo nezamestnnych
LuciaDa
19.05.22,14:25
ahoj, zamestnavatelky som sa pytala, aky to je projekt, povedala, ze naco mi to je, ze mne to netreba vediet... pojdem sa asi opytat na urad prace, to bude asi najrozumnejsie
veronikasad
19.05.22,16:49
Trošku divná zamestnávatelka...