dana62
18.05.22,16:37
Dobrý deň požiadal som o invalidný dôchodok po prekonaní infarktu.Prišlo mi vyrozumenie,ale pridružené diagnózy hodnotiaca lekárka nespísala do posudku všetky a ohodnotila ich na 5 %.Opomenula napísať pohybovú diagnózu.Ako sa mám voči tomu odvolať,keďže nejde o hlavnú diagnózu?Som presvedčený,že po prihliadnutí na túto diagnózu by som dostal za pridružené diagnózy 10%.
veronikasad
18.05.22,14:54
Kolko % priznali?
veronikasad
18.05.22,19:01
Keď si o tom presvedčený, tak podaj v stanovenej lehote kvalifikované odvolanie voči rozhodnutiu posudkovej komisie.
buchač
18.05.22,19:11
Som presvedčený,že po prihliadnutí na túto diagnózu by som dostal za pridružené diagnózy 10%.
=======================
Je potrebné pochopiť jednu dôležitú informáciu...citujem :

" Máte viacero diagnóz a uvažujete nad žiadosťou o invalidný dôchodok? Nezabúdajte na fakt, že na určenie miery invalidity je rozhodujúca iba jedna choroba. Ďalšie diagnózy už veľmi nezavážia. "

...a doplňujem...%% sa proste a jednoducho nesčítavajú !!!
Platí, že

Miera poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť podľa zdravotných postihnutí je uvedená v prílohe č. 4 k zákonu o sociálnom poistení. Miera poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť v percentách sa určuje podľa druhu zdravotného postihnutia, ktoré je rozhodujúcou príčinou dlhodobo nepriaznivého zdravotného stavu, a so zreteľom na závažnosť ostatných zdravotných postihnutí. To znamená, že na určenie príslušného percenta je rozhodujúce najzávažnejšie zdravotné postihnutie poistenca. Jednotlivé percentuálne miery poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť sa nesčítavajú. Ak poistenec trpí viacerými postihnutiami, mieru poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť možno zvýšiť najviac o 10%, ak závažnosť ostatných zdravotných postihnutí ovplyvňuje pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť. Na určenie zvýšenia hodnoty sa teda vychádza z predchádzajúceho výkonu zárobkovej činnosti,dosiahnutého vzdelania, skúsenosti a schopnosti rekvalifikácie.
veronikasad
18.05.22,19:28
Juraj, trošku ťa opravím - sčítavajú, ale len % za základnú diagnozu + max.10 % za ostatné diagnozy ...