Serenada
19.05.22,15:23
Kúpila som vozidlo, čo nesplna vlastnosti udávané predávajúcou firmou /má neodstranitelnu vadu/. Avsak firma odstupenie neakceptovala, s tým, že som si to vsimla az po prebrati. Teraz to chcem dat na súd, avšak na nové vozidlo nemám, tak som začala používat. Ako sa vypočíta v tomto prípade amortizácia? na čo mám nárok ako náhradu škody? Môže prejst viac ako rok, kym sa budeme sudit. Mám rozhodnutie SOI,že ma predajca uviedol do omylu. ďakujem za odpovede.
Chobot
19.05.22,13:42
To sa chceš súdiť kvôli používaným pneumatikám?? Alebo čo je tá neodstrániteľná vada? Znemožňuje ti auto používať? Ale veď píšeš, že ho používaš.

Ja som pred mnohými rokmi kúpil jedno jazdené auto, kde autobazár tvrdil, že motor bol po GO. V servise zistili, že to nie je pravda a že motor je vydratý. Radil som sa s jedným technikom - súdnym znalcom, čo robiť. Povedal, že pokiaľ to dáme na súd, tak súd auto zadrží niekde ako dôkazový materiál a auto tam bude stáť, kým sa súd neskončí. Poradil, nech si dáme ten motor opraviť, bude to rýchlejšie a vyjde to lacnejšie, než sa súdiť. Po nejakom pol roku ten autobazár skrachoval, takže by sme aj tak nič nevysúdili.

Chceš sa naozaj súdiť? Nám je to jedno, ale mala by si si zvážiť, akú máš šancu na úspech v súdnom spore a čo to všetko bude obnášať - znalecké posudky, platiť si právnika, čas,...

Napíš, čo je to za závadu, ktorá ti tak veľmi prekáža. Predpokladám, že auto nebude nové, inak by si si to uplatnila v rámci záruky.