Rico Salvatore
22.05.22,11:13
Ahojte,
chcel by som vás poprosiť poradiť ohľadom jednej jednej veci, V prípade že mám živnosť na maliarske a natieračské práce a fungujem ako neplatca DPH a zároveň chcem poskytovať krátkodobé ubytovanie cez AIRBNB ako súkromná osoba, pričom pri airbnb prenájme je danová povinnosť a povinna registrácia na danovom úrade ktorý prideluje DIČ, znamená to pre mna niečo prípadne je to vôbec možné? Alebo bude lepšie ked ten prenájom nebude v mojej režíí ale splnomocním ako prenajímateľa napr rodinného príslušníka? Budem vďačný za akukoľvek radu ako to spraviť aby to bolo v poriadku. Vopred ďakujem pekne za pomoc
Ester plus
24.05.22,06:22
Ak už máš pridelené DIČ z titulu živnosti na maliarske a natieračské práce tak už sa opätovne neregistruješ na daňovom úrade. Pri príjmoch z prenájmu budeš postupovať podľa § 6 odst. 3 zákona o dani z príjmov. Preukazovať budeš z prenájmu skutočné výdavky. Podľa tohto § 6 odst. 3 sa nepovažuješ za účtovnú jednotku, takže nebudeš z tejto činnosti robiť výkaz o príjmoch a výdavkoch a majetku a záväzkoch.
focus3ccd
15.11.23,07:15
Prenajom a poskytovanie ubytovacich sluzieb su dve rozdielne veci.