EmaV
24.05.22,16:45
Dobrý deň, ahojte.

Dnes mi prišlo mailom predvolanie úradom práce ohľadom termínu kontaktu na 31.05.2022. Na úrade som evidovaná rok aj pár mesiacov a je to zatiaľ moje prvé predvolanie na kontakt.

Čo si mám pod tým predstaviť prosím vás? Dajú mi nejaké kontakty na zamestnáveteľov ohľadom práce, alebo sa to týka niečoho iného?
Ďakujem za odpovede.
veronikasad
24.05.22,14:48
odkedy si evidovaná ? Je to tvoj prvý kontakt ?
EmaV
24.05.22,14:53
Evidovaná som vyše roka a áno, je to moje prvé predvolanie o kontakt
veronikasad
24.05.22,15:27
Treba tam prísť načas a priniesť potvrdené doklady o hľadaní práce.
Možno ti referentka ponukne nejaké volné miesto, alebo rekvalifikačný kurz.
veronikasad
24.05.22,15:28
Niekedy býva výberové konanie priamo na UP. Nestresuj sa zbytočne ...
EmaV
24.05.22,15:37
Čas nemám nijak stanovený. V maily sa iba píše toto: Dobrý deň, termín Vášho kontaktu na ÚPSVR Šurany je 31.05.2022.
Doklady o hľadaní práce nemám vo fyzickej podobe - čo sa týka úradu práce, v ktorom som evidovaná ja, tak mi bolo na začiatku roka odovzdané tlačivo s prihlasovacími údajmi do portálu pre nezamestnaných a tam každý mesiac reagujem na ponuky práce a maily, ktorými reagujem zároveň preposielam pracovníčke úradu, u ktorej som evidovaná a ktorá ma má na starosti. Takže to asi nemusím riešiť. Možno mi iba dajú nejaké kontakty na zamestnávateľov, ktovie.
veronikasad
24.05.22,15:46
Tak sa ukludni, možno aj motyka vystrelí a nejakú prácu pre teba maju. Rok je už dosť dlhá doba bez príjmu... Ak teda chceš pracovať, ak nie, tak sa z evidencie UP odhlás.
veronikasad
24.05.22,15:48
kolko máš rokov ? Môžu ti ponuknuť aj absolventsku prax, ak splňaš podmienky ...
duves
25.05.22,05:01
EmaV (Včera 18:37) ...Možno mi iba dajú nejaké kontakty na zamestnávateľov....
*********************************
Na profesii a na dalších pracovných portáloch je plno kontaktov na zamestnávatelov.
EmaV
25.05.22,06:51
Tak to mi je jasné, že aj na profesii je tých kontaktov plno. Len vzhľadom k tomu, že v maili sa píše ,,termín kontaktu '', tak len čisto hádam, či sa nejedná o nejaký kontakt ohľadom pracovného miesta. Preto som sem napísala - chcela som len vedieť, či aj niekomu z vás niekedy prišiel podobný mail.
duves
25.05.22,08:44
Hej jasne, našli ťa lovci hláv a idú ti ponuknuť riaditelsky post.
EmaV
25.05.22,15:21
Hah, uvidím v utorok, možno to bude aj niečo lepšie ako riaditeľský post :)