JuliPrest
28.05.22,19:18
Kam sa obrátiť v prípade bolesti počas stolice? Ak je krv, isť k proktológovi alebo k inému lekárovi?
veronikasad
28.05.22,17:20
Začni u obvodného. Bez výmenného lístka sa ďaleko nedostaneš...
buchač
28.05.22,18:10
EvitaGrin (Dnes 19:58) áno, alebo môže isť okamžite do súkromnej klinike
===================
Dobrá blbosť...ale aj tak sa dá.
Ja osobne by som do súkromnej kliniky veru nešiel.
Dôvodov je viacero...
veronikasad
28.05.22,18:16
Nikde som nenašla cenník tejto kliniky
buchač
28.05.22,18:39
Cenník ?
Za proktologické vyšetrenie 35€.
https://doktorpro.sk/news/sale-proctology

Na stránke samotnej cenník nie je, ale na Google toho nájdeš habadej.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=doktorpro+cennik

Napríklad...citujem :

" Stačí si prečítať recenzie hlavne na FB a Google. Najhorší zlodeji sú klinika Doktor pro. Pýtali skoro 1000€ za liečbu, zle stanovili diagnózu a ešte ma zdravotne poškodili. Odporúčam vyhnúť sa oblúkom. Hlavne doktor Molnár. "
https://www.modrykonik.sk/forum/bratislava/proktolog-v-bratislave/

...a že tam nie je cenník ?
Nuž, aj to o niečom svedčí.
Darina1234
28.05.22,19:21
My sme išli do proktologickej ambulancie, tel. sme si objednali termín, bez výmenného listka,
kopretinka
28.05.22,19:25
ale kedy to bolo? počas covidu sa dalo aj bez lístka.
Darina1234
28.05.22,19:29
Bolo to v marci tohto roku, mali sme bolesti konečníka veľmi veľké, krv a tak sme hľadali pomoc a možno náhoda, ale zobrali nas
buchač
28.05.22,19:41
Táto odpoveď veľký význam nedáva...teda aspoň ni mne.

Kto mal ? Ono je to síce jedno...ale aj tak.
Kde ste hľadali pomoc ?
Kto vás zobral...???
Príčina bola kde ?
...a výsledok ? Lebo ten je zaujímavý ?
Darina1234
28.05.22,20:04
Tak bolesti mal manžel, krvavé hemeroidy vysoké štádium, do toho prasknutý konecnik, hemeroidy asi 15 rokov v klude, všetko to prišlo náhle, telefonicky nás zobrali v SNV a v Ružomberku vo vojenskej nemocnici, kde ho nakoniec aj proktolog operoval, sme v liečbe tam dodnes,
buchač
29.05.22,05:35
Darina1234 (Včera 22:04) Tak bolesti mal manžel, krvavé hemeroidy vysoké štádium, do toho PRASKNUTÝ konecnik, všetko to prišlo NÁHLE, telefonicky nás zobrali v SNV a v Ružomberku vo vojenskej nemocnici,
================
Ak dobre chápem, tak je to potom jasné.
Nemocnica MUSELA vziať manžela...
veronikasad
29.05.22,06:23
Možno súkromné kliniky bez zmluvy so zdr.poistovnami výmenný lístok nevyžadujú. Tam ale liečba je drahý špás, nielen chirurgický zákrok, ale aj následne kontroly
buchač
29.05.22,07:27
veronikasad (Dnes 08:23) Možno súkromné kliniky bez zmluvy so zdr.poistovnami výmenný lístok nevyžadujú. Tam ale liečba je drahý špás, nielen chirurgický zákrok, ale aj následne kontroly
===================
Mierne si načala hlbšiu problematiku...som myslel, že sa ozve mudrlantka Evita, čo tu reklamy dáva, ale ona na to nemá.

Dlabať na výmenný lístok...záleží od sestričky/lekára, ako sa k tomu lajstru postavia..

Ale k veci samotnej.
Ideš do súkromného zariadenia. Vyšetria a stanovia problém...lenže ajhľa, problémy zvyčajne nie sú osamotené. Takže tým pádom si jeden akože vyrieši niečo u súkromného lekára a následne musí riešiť niečo iné v štátnom špitáli.
Úplne " najlepšie " je, ak súkromný lekár posiela na vyšetrenie do štátneho zariadenia formou ... sám k sebe, lebo určité vyšetrenia ako súkromník proste nerobí, lebo sú drahé.
Čiže záver je ten...ak idem za problémom, tak idem tam, kde sa všetko vyrieši jedným vrzom...od základných vyšetrení až po prípadnú operáciu a následné kontroly.
Darina1234
29.05.22,08:47
Nie, asi som sa zamotala v písaním texte, zobrali nás pri bolestiach do proktologickej ambulancie a následne bol objednaný na operaciu
veronikasad
29.05.22,09:08
Darinka, operácia aj následne kontroly prebehli v zariadení, ktoré má zmluvu s poisťovňami. Pri akútnom stave výmenný lístok nepozaduju. Je skutočne veľký rozdiel v cene v takom zariadení ako doporučuje Evita. Mám osobnú skúsenosť s iným bratislavským zariadením, lebo do bojnickej nemocnice som po skúsenosti na pohotovosti, na operáciu ísť nechcela ...