Jépé
31.05.22,10:30
Ahojte, chcel by som sa opýtať, ak vlastním staršie stroje (vŕtačky, frézky a pod.), ktoré majú 30r. a viac, pričom by som ich chcel vložiť do vlastnej sro, akým spôsobom by bolo najlepšie a najjednoduchšie postupovať? Má s tým niekto skúsenosti? Ďakujem za každú radu.
Onko
31.05.22,08:35
Asi darovacia zmluva, pri predaji alebo nepeňažnom vklade treba znalecké posudky a transferovú dokumentáciu.
Jépé
31.05.22,09:09
Transferová dokumentácia je potrebná aj keby mi to predáva do sro nejaká tretia osoba, prípadne iná sro?
Onko
31.05.22,09:14
Transferová dokumentácia je povinná pri transakciách medzi závislými osobami, teda keď predáva niekto sám sebe, svojej firme, rodinnému príslušníkovi a pod. Netýka sa obchodných vzťahov cudzích osôb.
Jépé
31.05.22,10:07
V prípade že by mi to predala do sro tretia osoba v určitej cene, je potom potrebné aby bola táto cena stanovená na základe znaleckého posudku, alebo môže byť cena voľne stanovená treťou osobou samozrejme v primeranej výške? Ďakujem.
veronikasad
31.05.22,10:33
preradením riešiš zníženie základu dane alebo možnosť zúčtovania prevádzkových nákladov ?
Jépé
31.05.22,17:55
Nesledujem tým nič konkrétne, zakladali sme novú sro a v osobnom užívaní máme staršie aj 30r. stroje (doklady o kúpe už neexistujú). Tieto stroje potrebujem dostať do sro čo najjednoduchšie.
jslancik
31.05.22,18:30
ale za akým účelom ich tam chceš dostať? či sa odmietajú zapnúť, kým na sebe nemajú štítky firmy? a vôbec, vravíš, že ste zakladali firmu. určite vieš, že budete potrebovať účtovníčku. tak šup šup. aby si mal s kým konzultovať takéto "otázky".
Jépé
31.05.22,19:05
Za akým účelom? No asi za akým keď potrebujem na nich vyrábať? Či budem na firmu fakturovať výrobu a tváriť sa že to robím "na kolene"???