sirinka123
09.06.22,19:36
Dobrý večer. Obraciam sa na vás s prosbou, pretože už neviem na koho sa obrátiť a vždy ste mi dobre poradili. Chcem kúpiť auto Hyundai a keďže auto takejto značky som už mala pred niekoľkými rokmi, môžem dostať na nové auto zľavu v prípade, že sa preukážem veľkým technickým preukazom , ktorý už, žiaľ nemám. Je možné tento technický preukaz nejakým spôsobom získať? A tiež môžem niekde zistiť ŠPZ toho môjho predaného auta? Vopred ďakujem všetkým za odpoveď a želám ešte príjemný večer.
ivka70
09.06.22,17:44
Evidencne cislo auta sa da zistit aj podla VIN cisla, to asi tiez nemas.
Mozes sa spytat na ECV noveho majitela. Ale neviem, naco by ti bolo.
Stary technicky preukaz na tvoje meno uz neexistuje, ak nemas niekde kopiu, tak smola.
Novy majitel uz ma vydany novy TP na svoje meno. A ten ti neskopiruje.
misoft
09.06.22,18:44
No neviem, neviem..... Je to asi nejaká akcia, ale!!!!
Ty už NIE SI majiteľkou Hyundaia - už si ho PREDALA. Už má nové EČV, nového majiteľa a NOVÝ TP na jeho meno - tebe by to už i tak nepomohlo. Pochybujem, že by spoločnosť Hyundai len takto "ponúkala" zľavy - prečítaj si skôr tie ich podmienky (hľadať nebudem) a zaručene tam bude asi podmienka VLASTNENIA iného modelu od nich.
Skôr niekto chce "podvodíkom" získať lacnejšie nové auto.
Chobot
09.06.22,19:02
Ak má firma akciu - zľavu pre klientov, ktorí sa preukážu veľkým TP, tak to je asi akcia pre tých, čo vlastnia auto značky Hyundai. Takže zľavu dávajú asi tým, ktorí by si kúpia druhé auto tejto značky.

Ak si ho už predala, tak už nie si majiteľom auta tejto značky a zľava pre teba asi nebude platiť.
pavol54
09.06.22,19:36
Podľa zákona 8/2009 § 113 si zisti či si osobou, ktorá môže získať oficiálne údaje o súčasnom majiteľovi vozidla - predpokladám že nie. Voľakedy keď bol len veľký TP nám bolo doporučené si ho skopírovať pre prípad straty.
pavol54
09.06.22,19:38
históriu prvého držiteľa podľa VIN má výrobca
veronikasad
09.06.22,20:09
Prečo si zmazala zadanie ? To sa na Porade nerobí ,,,
ivka70
10.06.22,03:47
Ten ma a urcite by si to vedel zistit aj autorizovany predajca, ale zjavne to byvale vlastnenie rovnakeho auta nie je dovod na zlavu .... tak to ani nezistuje.
Podla VIN sa da zistit aktualne ECV.