tigy
10.06.22,12:47
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať tých, čo majú elektronické stravné lístky, ako funguje platba za obed, je tam aj PIN?

U nás má väčšina zamestnancov klasické papierové stravenky a ráno kolegyni nahlásia aký chcú obed a dajú jej stravenku alebo hotovosť a ona obedy naraz objedná a keď prídu, aj naraz vyplatí a potom rozdá robotníkom (nakoľko robotníci si nemôžu hocikedy odbehnúť od stroja vyplatiť osobne svoj obed donáškarovi).

Neviem, ako to funguje pri elektronických stravenkách - to majú tí donáškoví kuriéri nejaký terminál, kde tú kartu odpípnu? Treba tam zadávať aj PIN? Lebo neviem si to u nás reálne predstaviť po 1.1.23, kolegyňa by asi musela vyzbierať všetky karty a potom ich postupne odpípavať u donáškára. To asi zaberie kopec času, pri cca 20/30-tich obedoch, pričom môžu mať rôznu cenu (s polievkou/bez polievky a podobne), a ak ešte treba zadávať aj PIN, tak je to úplne nereálne...

Máte s týmto niekto skúsenosti? Mám pocit, že jediným riešením bude presvedčiť všetkých na finančný príspevok a platiť obedy v hotovosti.
ivka70
10.06.22,10:59
Funguje to ako normalna debetna karta, ak ma kurier prenosny terminal, tak sa tym da obed zaplatit. Ale vacsina pri donaske prenosny terminal nema.
Donaska sa skor plati dopredu pri objednani.

Ten postup, ze jeden clovek vyzbiera 30 listkov alebo hotovost a objednava a plati, mi aj tak nepride optimalny pri 30 ludoch ....
veronikasad
10.06.22,11:01
Koľko zamestnancov?
tigy
10.06.22,11:12
Je to u nás tak zaužívané a roky to tak v pohode funguje, ale pri týchto elektronických stravenkách to fakt nevidím reálne...
Ak to funguje ako normálna debetná karta, tak bude asi naozaj oveľa jednoduchšie poslať im na účet finančný príspevok.
tigy
10.06.22,11:14
Do 40, ale nie všetci si objednávajú.
veronikasad
10.06.22,11:41
Dohodnite sa na finančnom príspevku...
tigy
10.06.22,12:01
Tiež mi to pripadá ako jediné schodné riešenie...