janula26
10.06.22,16:27
Máme konkrétnu situáciu: sused ide stavať dom. Susedíme spolu našou záhradou. Stavebné konanie sa už uskutočnilo, prizvaní sme ako susedia neboli. Nedostali sme ani oznámenie zo stavebného úradu.
Susedov dom je na obrázku červený štvorec, vzdialenosť od nášho domu je cca 130m. Majú právo nás neprizvať k stavebnému konaniu?
Ďakujem za odpoveď.
buchač
10.06.22,14:50
Majú právo nás neprizvať k stavebnému konaniu?
====================
Ja by som sa opýtal...
...a k čomu by ste sa chceli vyjadrovať ???????
ivka70
10.06.22,18:56
Majú, v tomto prípade vy nie ste účastníci stavebneho konania.
janula26
11.06.22,07:09
Ďakujem. Takže ani žiadne oznámenie nám nemusia z úradu doručiť? Ich siete sa budú ťahať pozdĺž nášho pozemku (ten tenučký pásikzačínajúci na rohu hranice- záhrady).
buchač
11.06.22,11:16
janula26 (Dnes 10:09) Ich siete sa budú ťahať pozdĺž nášho pozemku (ten tenučký pásikzačínajúci na rohu hranice- záhrady).
==================
Vždy lepšie takto, ako keby museli ťahať cez stred pozemku...či ?

Vy máte všetky siete ? Elektriku, vodu, plyn, kanalizáciu ? Tak prečo chcete iným brániť k takému istému konfortu ?
Keď už nič iné, tak zo zákona ste im v tom povinní umožniť...takže o akom oznámení a vyjadrovaní je tu reč ???
pavol54
11.06.22,12:42
O tom kto je účastníkom stavebného konania hovorí stavebný zákon a administratívu vykonáva príslušný stavebný úrad. Ja keď som staval tak boli oboznámení všetci majitelia susedných nehnuteľností hoci aj záhrady. Nepíšeš ako ďaleko majú byť rozvody od kraja pozemku
janula26
12.06.22,09:21
Ďakujem za odpoveď. Rozvody sú v tesnej blízkosti nášho pozemku (ten metrový pásik vedúci od vyznačenej červenej čiary smerom dole k ceste). Pôvodne ten meter široký pás patril nám.
pavol54
12.06.22,09:33
"Pôvodne patril nám" geodetické zameranie je platné ak sa ho zúčastnia obe susediace strany- vyjadrenie geodeta. Tie rozvody sú nadradená prenosová sústava( s tým nespravíš nič) alebo lokálna odbočka?