Máriasandra
12.06.22,12:27
Dobrý deň. Ukončila som 5-ročné postgraduálne štúdium, podpísaná bola aj dohoda medzi mnou a zamestnávateľom o zvýšení kvalifikácie. Teraz zamestnávateľ tvrdí, že nemá pre mňa adekvátne miesto a nemôže ma preradiť na vyššiu pozíciu a uplatniť si kvalifikáciu. Poraďte mi prosím, ako mám postupovať, či sa táto moja situácia dá riešiť. Ďakujem
Asi sa tu neviem dobre orientovať. odpoveď na moju otázku som nenašla.
Dobrý večer vám všetkým, na tejto PORADE.
Zaregistrovala som sa sem, v zmysle, že mi niekto právne poradí.
Vaše komentáre sú však na úrovni stredných škôl. Bohužiaľ. Už, či má zamestnávateľ niekoho vyhodiť, aby ja som mala miesto....ÁNO! Keď je tam prijatý po známosti a bez adekvátneho vzdelania. A, ak aj nejaký človiečik vyštudoval bez študijného voľna a na vlastné náklady, môže to napísať do tejto ,,PORADNE", aby ste mu vy všetci napísali, aký je nepochopený a nič s tým neurobí. A ešte, že môže byť rád, že je rád. SUPER PORADŇA!!!!
Čakal som odborné rady, nie ľudí, ktorí sa doma nudia.
veronikasad
12.06.22,11:25
Čo je predmetom dohody? Pracovné voľno s náhradou mzdy, cestovné náhrady, či aj niečo iné? (zotrvanie v pracovnom pomere?)
veronikasad
12.06.22,11:27
Aké je tvoje aktuálne pracovné zaradenie a aké miesto požadujes?
buchač
12.06.22,12:13
Máriasandra
Poradte mi prosím, ako mám postupovať, či sa táto moja situácia dá riešiť. Ďakujem
=======================
Ja by som zamestnávateľa zažaloval :
- za nesplnenie dohody
- za nedodržanie sľubu
- za urážku na cti
- za ušlý zárobok
- za psychologickú ujmu
:D :D :D

P.S.:
Nie ja som začal srandovať ako prvý...:;)
Máriasandra
13.06.22,08:40
Je to klasická dohoda , poskytnutie prac.voľna, náhrada mzdy ...a po skončení štúdia zotrvanie u zamestnávateľa po určitú dobu. Zaradená som ako zdravotnícka laborantka a kvalifikácia sa týkala ,,laboratórneho diagnostika"
Máriasandra
13.06.22,08:43
Po takomto zažalovaní by som si už asi prácu v okrese nenašla....Ale s chuťou by som to urobila.
Mila123
13.06.22,08:47
v dohode, zmluve máte uvedené, že ak úspešne ukončíte vzdelanie, Vás zamestnávateľ preradí na pozíciu LD? ......
avalik
13.06.22,11:27
postgraduálne štúdium? takto to je aj na doklade o ukončení štúdia? ... zákon o vysokých školách už dobrých 20 rokov neuvádza postgraduálne štúdium ale doktorandské štúdium - titul PhD. ... nešlo u teba o špecializačné štúdium?
Máriasandra
13.06.22,16:46
Nie, nemám
Máriasandra
13.06.22,16:59
Na stránke SZU LF Bratislava je toto štúdium uvedené ako postgraduálne špecializačné
veronikasad
13.06.22,18:28
Štúdium bolo na tvoj podnet alebo podnet zamestnávateľa?
kopretinka
13.06.22,18:33
pred piatimi rokmi alebo počas toho štúdia mal zamestnávateľ takéto miesto voľné?
avalik
13.06.22,22:15
podstatné je, čo máš na doklade o absolvovaní štúdia ... takže by to malo niečo ako atestácia u lekára
avalik
13.06.22,22:23
Buď rada, že ti zamestnávateľ zaplatil štúdium a suvisiace cestovné výdavky, voľno na štúdium.
Pozri si do zmluvy v akých prípadoch a kedy zaniká tvoj záväzok voči zamestnávateľovi - potom môžeš dať výpoveď a prejsť k zamestnávateľovi, ktorý túto vyššiu kvalifikáciu ohodnotí.
misoft
14.06.22,05:06
Tak potom nie je čo riešiť. To, čo sa dohodlo - to sa splnilo! Teraz ty musíš dodržať svoju časť - zotrvať u zamestnávateľa dohodnutú dobu. Inak všetko, čo ti preplatil - zaplatíš späť.
Máriasandra
14.06.22,17:00
aj pred , aj medzi štúdiom mal voľné miesto
Máriasandra
14.06.22,17:02
áno
buchač
14.06.22,17:27
Máriasandra (Dnes 20:00) aj pred , aj medzi štúdiom mal voľné miesto
---------------------------------
Teraz zamestnávateľ tvrdí, že nemá pre mňa adekvátne miesto a nemôže ma preradiť na vyššiu pozíciu a uplatniť si kvalifikáciu. Poraďte mi prosím, ako mám postupovať, či sa táto moja situácia dá riešiť. Ďakujem
Asi sa tu neviem dobre orientovať. odpoveď na moju otázku som nenašla.
========================
Ako nenašla odpoveď ?

Že mal predtým a počas štúdia voľné miesta ?
Zamestnávateľ teraz niečo tvrdí...že nemá miesto.
Kto si má možnosť overiť, že tomu tak nie je ? Ja nie...žeby ty ?
Ak majú všetci zamestnanci príslušné vzdelanie, tak by mal niekoho aj napriek tomu vyhodiť, aby dal miesto inému, čiže tebe ???

Už som ti spomenul, že ho zažaluj (aj keď to bola viac menej irónia).
Lenže žaloba by mala mať aj solídne dôkazné bremeno.
Možno na súde aj uspeješ...ale dalo by sa uvažovať, že v dohľadnej dobe podáš sama výpoveď.

Nebolo by vhodnejšie nejakú dobu počkať, pokiaľ sa nejaké miesto uvoľní...či ?

P.S.:
Mal som kolegu, ktorému bolo umožnené študovať na VŠ diaľkovo. No na všetky prednášky a aj skúšky si bral náhradné voľno, dovolenku alebo neplatené voľno.
Po skončení štúdia ostal pracovať na pôvodnej funkcii, a nedostal ani ostatné náležitosti, ktoré z titulu získania titulu mal.
kopretinka
14.06.22,18:53
a teraz má také miesto voľné?
kopretinka
16.06.22,18:42
"Zaregistrovala som sa sem, v zmysle, že mi niekto právne poradí.Čakal som odborné rady, nie ľudí, ktorí sa doma nudia.! "

tu sa radí vo voľnom čase a zadarmo.Ak sa ti nepáči,môžeš íst po radu niekam,kde si za to vypýtajú nejakú sumu.
A vieš,čo by ti povedali? Nemáš žiadnu zmluvu so zamestnávateľom,kde by ti garantoval také miesto.Takže na akom základe toto od neho požaduješ?
A že sú tam zamestnaní ľudia po známosti bez vzdelania? No a? čo my tu s tým? Alebo si myslíš,že keby si zaplatila nejakému právnikovi,že ti napíše žalobu v znení,že ty máš vzdelanie a dotyčný po známosti nemá a že zamestnávateľ ho má prepustiť a dať teba na jeho miesto?
buchač
16.06.22,18:54
Zaregistrovala som sa sem, v zmysle, že mi niekto právne poradí.
Vaše komentáre sú však na úrovni stredných škôl. Bohužiaľ. Už, či má zamestnávateľ niekoho vyhodiť, aby ja som mala miesto....ÁNO! Keď je tam prijatý po známosti a bez adekvátneho vzdelania. A, ak aj nejaký človiečik vyštudoval bez študijného voľna a na vlastné náklady, môže to napísať do tejto ,,PORADNE", aby ste mu vy všetci napísali, aký je nepochopený a nič s tým neurobí. A ešte, že môže byť rád, že je rád. SUPER PORADŇA!!!!
Čakal som odborné rady, nie ľudí, ktorí sa doma nudia.
===================================
Na toto sa dá reagovať asi takto...SA NEPOSER z toho tvojho vzdelania, nie si jediná.
Nie si prvá a ani posledná, s ktorým zamestnávateľ vybabral...

Akože právnu radu hľadáš ? Dokonca správnu ?
Tak to sa unúvaj k nejakému právnikovi a zaplať si ho.

Dáš nekompletné zadanie, bez náležitých info a včul ideš mudrovať ? To aj toto vám prednášali na škole ?

Že ty si odpoveď nenašla, to je tvoj problém...to ale tiež o niečom svedčí. Ale šak sa sťažuj administrátorovi stránky, že si nedostala správnu odpoveď.
Ono na niektoré otázky proste odpoveď neexistuje.
misoft
17.06.22,04:15
"Čakala som odborné rady, nie ľudí, ktorí sa doma nudia."
-------------------------------------------------
Oné.... toto je Poradňa a nie poradenské centrum. Tu sa radí dobrovoľne, zadarmo, podľa možností a skúseností radiacich - ak chceš poriadnu radu - TAK SI JU ZAPLAŤ - ale inde - u profesionálov, ale potom sa nesťažuj, keď ti príde účet na troj-štvormiestnu sumu!
Máriasandra
19.06.22,15:28
Môj milý buchač, ja sa NEPOSERIEM ani z teba, ani z korumpovaných, protekčných, komunistických, storočných šéfov!
Že nie som prvá , a ani posledná, to nie je na smiech, ale na zaplakanie!
Na právnika musíš mať prachy, ako dobre vieš.
a ak sa ja pridám do diskusie ,, PRÁVO", tak čakám seriózne odpovede a nie názory. Ty mudrc! Už len ,, včul", za teba vraví!!
Máriasandra
19.06.22,15:49
,,Oné", asi nevieš, aký je slovný rozdiel medzi poradňou a poradenským centrom. V slovníku si to nájdem, a predpokladám, že aj ty. A ak ste tu všetci v ,, okienku"-,, PRÁVO", tak sa všetci zaraďte do ,,NESŤAŽUJ SA?,ZAPLAŤ SI PRAVNIKA!"
Tam môžete tie svoje blbé komenty dávať. Všetci , čo ich budú čítať, sa potešia a budú spokojní za vaše múdre názory. Prajem Vám čo najmenej času pri PC! Choďte si radšej zabehať.... MUDRCI!
veronikasad
19.06.22,16:07
Ak sa so zamestnávateľom nedohodnes na preradení a podarí sa ti nájsť inú prácu, pozri par.155, odst.6 písm.d) Zákonníka práce
buchač
19.06.22,16:39
Máriasandra (Dnes 18:28) Môj milý buchač, ja sa NEPOSERIEM ani z teba, ani z korumpovaných, protekčných, komunistických, storočných šéfov!
Že nie som prvá , a ani posledná, to nie je na smiech, ale na zaplakanie!
Na právnika musíš mať prachy, ako dobre vieš.
a ak sa ja pridám do diskusie ,, PRÁVO", tak čakám seriózne odpovede a nie názory. Ty mudrc! Už len ,, včul", za teba vraví!!
======================
Decko moje...zo mňa sa posrať nemusíš.
Rovnako sa ale ani my neposerieme z toho tvojho.
Pochopila ?

Na právnika prachy nepotrebuješ mať...ono stačí, ak vieš čo to z oblasti práva.
Chápeš ?

Seriózne odpovede čakáš ?
Že si nepochopila z príspevkov žiadnu odpoveď, tak čo s tebou ??? Môžeš mať aj 3 vysoké školy a aj tak nič z toho.
Capisci ?

P.S.:
...a nenadávaj a neurážaj, aby sa ti to nevrátilo ako bumerang.
Máriasandra
20.06.22,08:08
Ďakujem
avalik
20.06.22,10:57
a do zmluvy si sa už pozrela ako som ti radila? lebo tam by si mala mať citovane z toho § 155 ;)