Pito42
13.06.22,06:05
Potreboval som vybavit superlegalizaciu dvoch dokumentov.na vybavenie viz.


Na internete som si nasiel agenturu ktora toto vie vybavit. Cena bola 891 Eura za oba dokumenty a dodacia lehota 2-3 tyzdne. Odovzdal som dokumenty firme a zaplatil som im zalohovu fakturu 700 Euro.

Na druhy den som dostal informaciu ze viza nemoze dostat. Tak som hned poslale-mail do agentury, aby cely proces superlegalizacie zastavili a zaroven som im aj zavolal. Suhlasili s tym, ze proces zastavia a vratia mi peniaze, ktore este neboli minute.

Na druhy den mi e-mailom oznamili, ze mi vratia 200 Euro.Ked sme si u nich vyzdvihli dane dokumenty, tak na jednom dokumente nebola ziadna peciatka a na druhom bola jedna peciatka (overenie z okresneho uradu,). Podla sadzobnika okresneho uradu taketo overenie stoji 10 Euro (5 Euro za overenie peciatky a 5 Euro za overenie podpisu na rodnom liste).


To znamena, ze minuli 10 Euro za overenie na okresnom urade a plus si mohly zapocitat 1-2 hodiny ich casu. Za toto chcu 500 Euro, ce je nehorazna zlodejina...


Chcem sa opytat, ci je nejaka moznost od nich dostat viac penazi? Ako mam postupovat? Na koho sa obratit?

Dakujem.
ivka70
13.06.22,05:00
S agentúrou si asi uzavrel nejakú zmluvu, čo sa v nej hovorí o štítnej požiadavky a vrátení zalohy?
V princípe nemôžeš posudzovať to, čo reálne zaplatili na úrade za všetko, čo minuli. Oni do toho investovali nejaký čas a prácu. Či je 500 eur veľa alebo málo, ťažko posúdiť.
Prestuduj si tu zmluvu, čo si s nimi uzavrel.

Ale ak si za 2 dokumenty chcel zaplatiť 891 eur, tak za jeden si zaplatil zhruba polovicu, než si objednavku stornovať. So storno poplatkom ....
Nezdalo sa ti veľa zaplatiť za to, čo si si objednal?