Beruška78
13.06.22,11:46
Dnes som sa bola prvý krát hlásiť na úrad práce, kde som podľa pokynov pracovníčky preposlala na jej email, ze som si hľadala prácu cez portál Profesia.sk. Bola to reakcia na Mzdovú účtovníčku v spoločnosti Metro. Prihlásila som sa cez profesiu, presmerovalo ma to na firmu a poslala som CV. Reakciu spoločnosti, ktorá mi prišla na email som v dobrej mienke preposlala na UPSVAR, kde mi pracovníčka oznámila, že toto potvrdenie nie je správne a nie je cez profesiu a prísediaca kolegyňa dokonca arogantne poznamenala, že ma má z kancelárie vyhodiť a nezaoberať sa mnou hodinu, lebo moja osobná komunikácia medzi mnou a zamestnávateľom ich vôbec nezaujíma a mám doniesť potvrdenie cez Profesiu i keď ho mala pred sebou. Konala správne?
Tweety
13.06.22,09:59
Určite to nebol profesionálny prístup pracovníčky upsvar, keďže si predložila potvrdenie o hľadaní zamestnania a dokonca aj spätnú väzbu od oslovenej spoločnosti.
buchač
13.06.22,10:09
kde mi pracovníčka oznámila, že toto potvrdenie nie je správne
=======================
Holt...nie je potvrdenie ako potvrdenie.Je potrebné dať správne lajstro a bude po probléme.
Potvrdenie má predpísanú formu...viď
https://www.upsvr.gov.sk/buxus/docs/SSZ/OISS/Potvrdenie_o_hladani_zamestnania.pdf

P.S.:
Dosť silno pochybujem o tvrdení, že by prísediaca vravela niečo o vyhodení...
Beruška78
13.06.22,11:33
Dakujem za reakciu. Link na ktorom je potvrdenie mám, s tym sa chodí osobne za zamestnávateľom. Lepsie povedané chodievalo za času bez elektronickej pošty. Pracovníčka mi pred mesiacom ukázala potvrdenie z profesie iného uchádzača, ktoré jej mám priniesť a ktoré som aj preposlala.
PS : doslova citujem jej kolegyňu. Nebaví sa tu s ňou hodinu, nie je tu jediná. Výhod ju nech ti donesie tlačivo z profesie
Beruška78
13.06.22,11:40
Ďakujem za reakciu. Áno priložila jej potvrdenie a ešte aj naaslednú reakciu od pravdepodobnej personalistky o zaradení do výberového konania
avalik
13.06.22,12:32
Máš niekde v poučení pre uchádzačov o zamestnanie, že si prácu môžeš hľadať len cez profesiu?
Že emailová komunikácia medzi tebou a možným zamestnávateľom je neprípustná na preukázanie plnenia si povinností hľadať zamestnanie?
Aké poradenské a informačné služby ti úrad poskytol?
S akým záverom si ukončila dnešný kontakt?
kopretinka
13.06.22,18:44
kde je to potvrdenie na profesii? ja tam nič také nevidím....