vulxy
13.06.22,19:48
ahoj,najde sa niekto komu odstranily zlcnik a poradit kolko trva kym sa dam do hromady schopny pracovat a tak po operacii,..dakujem
nemyslim pracovat v lese ale staram sa o mamu ktora nevie chodit aj o psa ktoreho treba vencit...v podstate na kolko dni(zhruba) mam zohnat cloveka ktory ma zastupi ked budem mimo ...
buchač
13.06.22,18:08
Mne síce nie, ale aj tak sa na otázku nedá veľmi zodpovedne a jednoznačne odpovedať.
Otázka znie, čo je to pojem " schopný pracovať ". Rozhodne by si nemal rúbať drevo ;) alebo podobné srandičky. Ide o to, že bolo porušené peritoneum a otrasy by mohli spôsobiť určité problémy (roztrhnutie stehov a podobne).

Ono je rozdiel medzi laparo a klasikou...to po prvé.
Po druhé...niekedy sa začne operovať laparo a skončí sa klasikou.

Ale aj tak je to v podstate jedno. Ono nie je každý organizmus rovnaký a tým pádom nie každý zareaguje rovnako.
No aj tak je to určitý zásah a je preto potrebná určitá rekonvalescencia a určite nie hneď zaťažovať telo.

Ale počítal by som určite s takým mesiacom...možno aj viac, lebo len vonkajšie stehy sa vyberajú po takých 10-14 dní.

Svoje zohráva po operácii aj diétny režim a teda už jeden nebude môcť konzumovať to, čo si dovolil pred operáciou.

Tu máš nejaké základy, čo a ako po operácii.
http://www.hospital-bojnice.sk/buxus/docs/operacia_zlcnikovych_kamenov.pdf
veronikasad
13.06.22,18:16
Bola som na operácii pred rokom, po zlcnikovej kolike. Pripravovali na na klasickú operáciu, nakoniec sa podarila laparoskopicky... Rany sa zahojili rýchlo.
Záleží na tom akú prácu robíš, ja som mohla účtovať po pár dňoch, dieta doteraz, schudla som 10 kg...
kopretinka
13.06.22,18:34
otec vôbec nedrží dietu....
veronikasad
13.06.22,18:38
Treba pomaly skúšať čo telu robí zle a tým potravinám sa vyhýbať. Do bojnickej nemocnice by som sa s kolikou už vrátiť nechcela...
kopretinka
13.06.22,18:46
nemáš žlčník,nemáš koliku......
veronikasad
13.06.22,18:51
Po niektorých jedlách mi nie je dobré, tým sa vyhýbam...
kopretinka
13.06.22,19:36
ja sa čudujem,čo a koľko dokáže otec vo svojom veku zjesť....a čo by teda nemal,lebo kalórie prijíma ale nevydáva....
buchač
14.06.22,04:54
veronikasad (Včera 21:51) Po niektorých jedlách mi nie je dobré, tým sa vyhýbam...
==========================
To urobí každý normálny jedinec, ktorému odstránili žlčník.
veronikasad
14.06.22,05:39
Pokiaľ budeš mať laparoskopicku operáciu bez problémov, tak na tretí deň po nej ťa pustia domov. Prechádzky môžeš hneď, ak máš možnosť, tak na nejakých 10 dní si zabezpec starostlivosť, aj neskôr by bolo dobré pomoc s mamou. Stehy mi vyberali týždeň po prepustení z nemocnice
kopretinka
14.06.22,09:55
otcovi nie je zle po ničom,je všetko ako predtým.
lubko6394
14.06.22,14:39
No s tou diétou to u mňa nie je problém. Bravčové koleno, oškvarkové pagáče, šamrole... žiaden problém. Len treba opatrne skúšať čo sa dá a čo nie.