snowden
14.06.22,14:51
Čaute.
Namontoval som do kuchyne Led pásik s bezdotykovým spínačom so stmievaním. Všetko funguje ako má, až na to, že to píska strašne vysokým tónom. Ledva počuteľným, ale počuteľným a nepríjemným. Prestane to jedine keď je pásik na maximálnom jase. Nemáte s tým náhodou niekto skúsenosti? Je to možné nejako odstrániť a zachovať reguláciu jasu? Neviem, či to pískanie ide zo zdroja, alebo toho stmievača, ale mám tak trochu pocit, že to ide zo stmievača.

Vopred dík za rady.

Vlado
snowden
14.06.22,13:08
snowden
14.06.22,14:58
A nie je možné to nejak odstrániť? Čítal som niečo o kondenzátore na výstupe, ale ja do tejto témy moc nevidím.
Bejata73
16.06.22,12:38
Skús dať Ucho priamo k trafu, či nepíska trafo - väčšinou zvykne to - v tom prípade ho je treba vymeniť - a trafo je stmievateľné? Ešte je otázka, či je stmievač pred alebo za trafom? Teda 230V ide najpr do stmievača, alebo do trafa? Ak chceš, zavolaj na predajňu svietidiel,
snowden
16.06.22,14:29
230V ide do trafa, odtiaľ do stmievača a odtiaľ do pásika. Neviem presne identifikovať odkiaľ to ide, je to taký priestorový zvuk, ale zdá sa mi, že píska stmievač. Skúsim ešte strčiť hlavu k tomu trafu. Či je trafo stmievateľné neviem, predali mi ti ako komplet v Hagarde. Skúsim to ešte napojiť na nejaký iný 12V zdroj, či to bude pískať. Tiež som čítal, že to zvykne trafo pískať. Aj keď na maximálnom jase je to ticho.
Ledstarman
01.07.22,19:04
Ak prevádzku pásika sprevádza pískanie trvale, bez ohľadu na to ako je nastavený stmievač, je vysoký predpoklad že je problém v zdroji. Zdroj mohol padnúť a došlo k uvoľneniu plechov na ktorom je vinutie. Niežeby som odporúčal, ale niekedy pomôže mierne pobúchanie, potrasenie zdrojom. Iná možnosť je interferencia medzi ovládačom a zdrojom. Tú neodstránite bez výmeny jedného z komponentov. V každom prípade to považujem za opodstatnený dôvod na výmenu. LED pásik neodporúčam odlepovať, ten je v tom nevinne. Takže odpojte zdroj a stmievač a odneste ich na overenie a výmenu k predacovi.