Mimiiiq
16.06.22,12:02
Dobry den.

Vedeli by ste mi prosim poradit,nakolko som cca 5 rokov na ciast.ID-suma 118eur/mesiac.

Som dlhodobo nezamestnany ,zijem s partnerkou a dietatom.

Je mozne ,resp.ma vyznam si dat posudit svoju aktualnu financ.situaciu ,kedze jediny prijem ktory mam je 118 eur ID ,priatelka sice pracuje no po zaplateni vsetkych vydavkov nam zostanu naozaj len drobne ?

Alebo ako si myslim,kedze priatelka pracuje ,tak som zhasol ??

Co robit,ako si pomoct ,kedze zdrav.stav mi len velmi tazko dovoluje si najst vhodnu pracu??

Dakujem velmi pekne za rady .
veronikasad
16.06.22,10:56
Choď na Úrad práce, referentka posúdi Vašu finančnú situáciu. Nič nemôžeš stratiť, len získať. Okrem dávky v hmotnej núdzi môžeš žiadať aj príspevok na bývanie a ako ID možno aj iné kompenzácie...
Mimiiiq
16.06.22,10:59
dakujem.
veronikasad
16.06.22,11:11
Dávka v hmotnej núdzi je o dosť nižšia ako životné minimum, UP nedoplaca do životného minima...
Mária27
16.06.22,13:36
ajka432
17.06.22,08:25
Dobrý den.Zivotne minimum sa nedoplaca,a na dávku v hmotnej núdzi sa posudzuje celá rodina.Kedze partnerka pracuje ,pravdepodobne Vám žiadna nevyjde.Situaciu si môžeš zlepšiť jedine prácou ,iný spôsob nepoznám.Tiez som na ID a mám tri brigády ,aby som prežila a nebola závislá od dospelých detí.Neverim,že nezvládnes žiadnu prácu.Ved sú chránené dielne,treba sa informovať na UPSVAR.Ja mám jednu brigádu v call centre a je nás tam dosť zdravotné znevýhodnených .Pracuje sa z domu a zarobiť sa dá tiež.Tak skús porozmýšľať,čo dokážeš robiť.Davky sú až ta posledná možnosť a to ta naozaj z biedy nevytrhne.