rrrrr
28.09.06,16:56
Dobry den, prosim vas poradte mi. Zamestnanec skoncil 31.8.2006. Zamestnal sa od 1.9.2006 u ineho zamestnavatela.
novy zamestnavatel mu vyplati nahradu prijmu 10 dni a potom mu bude vyplacat soc.poistovna z tohto prac.pomeru.
Kedze mu plynie ochranna lehota, moze predlozit PN na soc.poistovnu,aby mu vyplacali nemocenske zo stareho prac.pomeru?
V oboch zamestnaniach dosiahol max.VZ.
Dakujem za radu.
katkaj
28.09.06,17:02
Dobry den, prosim vas poradte mi. Zamestnanec skoncil 31.8.2006. Zamestnal sa od 1.9.2006 u ineho zamestnavatela.
novy zamestnavatel mu vyplati nahradu prijmu 10 dni a potom mu bude vyplacat soc.poistovna z tohto prac.pomeru.
Kedze mu plynie ochranna lehota, moze predlozit PN na soc.poistovnu,aby mu vyplacali nemocenske zo stareho prac.pomeru?
V oboch zamestnaniach dosiahol max.VZ.
Dakujem za radu.

Pokiaľ som to správne pochopila a chorý bol až v septembri u nového zamestnávateľa tak rozhodné obdobie aj VZ sa berie z nového zamestnania.
rrrrr
29.09.06,08:10
ano, rozhodne obdobie je u noveho zamestnavatela. Ale kedze existuje ochranna lehota 42 dni,tak by mal mat narok na nemocenskej aj zo stareho zamestnania /lebo este plynie/ a samozrejme z noveho.
Neviem ako to naozaj je. Poradte dakujem.
Tweety
29.09.06,08:13
ano, rozhodne obdobie je u noveho zamestnavatela. Ale kedze existuje ochranna lehota 42 dni,tak by mal mat narok na nemocenskej aj zo stareho zamestnania /lebo este plynie/ a samozrejme z noveho.
Neviem ako to naozaj je. Poradte dakujem.
Ochr. doba sa týka po ukončení PP, napr. ak by nepracoval u nového zamestnávateľa,ale on pracuje, tak OD sa na neho nevzťahuje.
rrrrr
09.10.06,08:19
Ale kedze poistenie zaniklo,tak by sa to malo vztahovat. Vzniklo nove poistenie. To nemam tak brat.
Tweety
09.10.06,08:22
Ale kedze poistenie zaniklo,tak by sa to malo vztahovat. Vzniklo nove poistenie. To nemam tak brat.Toto sa vzťahuje iba na obdobie, keby nemal nové poistenie, ale tu nové poistenie má.
Jana Motyčková
09.10.06,10:20
Zákon o sociálnom poistení explicitne nehovorí, že ochranná lehota zaniká nástupom do pracovného pomeru. V prípade niektorých na porade uvedených prípadov materských, SP napr. vypláca materské v ochrannej lehote z pôvodného zamestnania a nevypláca z nového zamestnania.
Myslím si, že môže skúsiť požiadať o vyplácanie nemocenksého v ochrannej lehote zo starého zamestnania + náhrada príjmu a potom nemocenské z nového zamestnania.
rrrrr
10.10.06,07:32
Ja s tym suhlasim. V pripade materskej musi byt splnene 270 dni, a dovtedy by ochranna lehota bola vycerpana.