Lillys
21.06.22,13:25
Ahojte, chcela by som sa opýtať na radu.

SP mi poslala rozhodnutie, že prehodnotili moju žiadosť o ID ( pôvodne ju zamietli 35%) po odvolaní na 55%, len ešte predĺžili dobu na rozhodnutie, lebo musia zhromaždiť všetky doklady, aby vedeli vyrátať ID. Inak ťahá sa to od decembra.

Aktuálne mám 40r a odpracovaných mám 14 rokov, pričom stále pracujem, len som na PN. Moja priemerná výška mzdového bodu je 1,8. Upravuje sa ten osobný mzdový bod o nejaké desatiny? Prípadne, ak som od februára na PN, radikálne to ovplyvní OMB? Našla som si výpočet predpokladaného ID, len sa mi to nezdá, predpokladám, že niečo nepočítam správne. Vedel by mi niekto prosím poradiť?

Ďakujem :)
veronikasad
21.06.22,11:56
Z údajov, ktoré si uviedla, ti ťažko niekto vypočíta výšku ID. Do dovŕšenia dôchodkového veku ti zohľadnia OMB 0.3. keď budeš pracovať a dosiahnes vyšší OMB, ovplyvní ti to až výšku starobného dôchodku. Dobu doch.poistenia ti pri výpočte ID zohľadnia až do dovŕšenia doch.veku.

Vzorec pre výpočet ID:
Počet rokov doch.poistenia x priemerný osobný mzdový bod x aktuálna dôchodková hodnota x percento invalidity.

Ak ti priznajú ID spätne k decembru 2021, do POMB sa rok 2021 počítať nebude
Lillys
21.06.22,12:00
Ďakujem. Narodená 8/1981, počet detí 0. Čiže neviem do dôchodku mi ostáva 25r? Pokiaľ budem môcť, budem pracovať samozrejme. Skôr sa mi jedná o tú výšku ID. Koľko rokov bude odpracovaných - do vzorca, ak mám aktuálne cca. 14 ( je to viac, len rátajme so 14r). Tam sa prirátavajú aj roky do dovršenia dôchodku? Aj keď mám priemerný OMB 1,8, zohľadnia mi iba 0,3?
veronikasad
21.06.22,12:04
Vyziadaj si výpis z dôchodkového účtu, bez neho žiadny výpočet neurobíš. Áno. Do doby doch.poistenia ti započítajú obdobie až do dovŕšenia doch.veku.
Lillys
21.06.22,12:39
Ved som si vyziadala. Ku dnu ziadosti mam odpracovanych 5683 dni a priemerny osobny mzdovy bod 1.8166. Variuje od 0,2 (2005) do 3 (2021), ale priemerne je to 1.8166 za cele obdobie.