Šípková
22.06.22,07:37
Dobrý deň všetkým, mám možno trochu zvláštnu otázku. Mamka je ležiaci pacient s dekubitom. Vybavili sme si cez poisťovňu antidekubitný matrac s kompresorom. Podľa stránky adc.sk je ako výrobca uvedená firma v Nemecku (držiteľom rozhodnutia je firma, kt.nám matrac dodala). Na kompresore je však uvedené vyrobené v Číne. Je toto v poriadku? Nemalo by tam byť vyrobené v Nemecku? Nemohli nám dodať nejaký čínsky lacný produkt? Ďakujem za vaše postrehy.
kopretinka
22.06.22,05:40
BXLmiami
22.06.22,05:41
Dnes sa všetko vyrába v Číne.
Šípková
22.06.22,05:57
Áno, takto vyzerá, ale má iný kód, je drahší. Viem, že dnes sa všetko vyrába v Číne. Len sme mali doteraz požičaný takýto podobný matrac (asi aj kvalitnejší) a tam priamo na ňom bolo vyrazené Milano, Taliansko. Tak ma to trochu zmiatlo.
Mila123
22.06.22,05:58
výrobok je určite certifikovaný, inak by sa nemohol používať v EU.....(ŠUKL- všetko certifikuje pre zdravotníctvo )
kopretinka
22.06.22,06:22
buď rada,že si to dostala na predpis,otcovi nechceli predpísať ani blbé barle....aj ten matrac som pre mamu musela kúpiť....
Šípková
22.06.22,06:23
Áno, to mi je jasné. Len som zabudla dodať, že matrac nám doniesol dodávateľ až domov, nebol vyberaný v zdavotníckych potrebách. Doktor sa rozhodol, že nám ho dodá jeho dodávateľ, preto mám trochu pochybnosti, prečo to vôbec robil, keď výdajňu zdravotných potrieb máme pod nosom, ale on si vybral svojho dodávateľa z úplne iného mesta.
kopretinka
22.06.22,06:28
a to fakt išlo cez poisťovňu? Zadarmo?
ivka70
22.06.22,06:42
Pretoze ak to objedna doktor, ma z toho proviziu .... a vie vybsvit aj poistovnu aj to predpisat ....
Inak Nemci uz ziadne kompresory nevyrabaju ....vsetko si dovazaju z inych krajin, aj ked to potom oni kompletuju ....
To ako Porsche ma made in Germany ,ale jedine, co sa v Nemecku robi, je spajanie podvozku s karoseriou, vsetko vyrobene inde ..... :)
buchač
22.06.22,09:42
Vybavili sme si cez poisťovňu antidekubitný matrac s kompresorom. Podľa stránky adc.sk je ako výrobca uvedená firma v Nemecku (držiteľom rozhodnutia je firma, kt.nám matrac dodala). Na kompresore je však uvedené vyrobené v Číne. Je toto v poriadku?
======================
Teba zaujíma kompresor, že či je OK ?
Akože mama bude ležať na ňom alebo na matraci ?

Ešte mi napadlo, či v tom kompresore nie je nejaký vzduch z Číny, ktorý neprešiel cez certifikát.

Nevyhovuje ?
Veď neotravuj poisťovňu a kúp mame za vlastné ten matrac z Talianska...
Šípková
22.06.22,10:38
Uviedla som na kompresori, lebo na matraci žiadnu info nenajdes. Ale dakujem aj za tvoju odpoved.
Šípková
22.06.22,10:42
Ale veď ja som. Len možno ten dekubit nemusela mať, keby sa neocitla v nemocnici :(
Mila123
22.06.22,11:02
i keď okrajovo.......Dôvera zaslala poskytovateľom zdravotnej starostlivosti tento oznam (lekár vypíšte recept na zdravotnícku pomôcku, aby bola uhradená zo zdravotného poistenia poistenca, musí ju vydávať iba povolená prevádzka (výdajňa zdravotníckych pomôcok, ktorá je regulovaná zákonom)........v nej sa uvádza aj kód antidekubitného matraca, pozrite si aké zdrav. pomôcky sú schválené a iné......

https://www.dovera.sk/media/a542/file/item/sk/0000/pomocky_erecept_pzs_062022_uprava_5_2022.ZOWB.pdf
kopretinka
22.06.22,11:13
ach :-(
Zavolajte si ADOS,oni poradia,ošetria....
Šípková
24.06.22,07:33
áno chodí k nám, ďakujem :)
Šípková
24.06.22,07:37
ďakujem, je to cez výdajjňu ZP, len 50km vzdialenej od nás, pritom tu v meste máme výdajňu.
Mila123
24.06.22,07:47
výdajňu ZP tak ako lekáreň si vyberá pacient sám.....možno Vás lekár odporúčal.......ale pokiaľ Vám to až domov dovezú, je niekde inde problém? koľko ste doplácala ? ako i lieky na RP tak i ZP na predpis sú od štátu regulované.......účtujeme jednu FRO a ortopedickú ambulanciu, kt. predpisujú zdravotnícke pomôcky, vidím koľko platia lekárom (provízie)
.........